7 סיבות חשובות מדוע רכישת בית היא השקעה גרועה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

7 סיבות חשובות מדוע רכישת בית היא השקעה גרועה? 

מאת   26/08/2008 |  נצפה 4019 פעמים


7 סיבות חשובות מדוע רכישת בית היא השקעה גרועה? / מאת יואב ברנזון(1) כי התשואה היא נמוכה מאודבאופן מסורתי, התשואה הממוצעת על נכס כמו בית או דירה היא תשואה לא גבוהה הנעה בין 3%-5% לשנה. תשואה כזו נמוכה אפילו מתיק השקעות סולידי בשוק ההון או כמעט מכל פיקדון בנק נושא ריבית.(2) כי הוצאות האחזקה הן גדולותדירה או בית מחייבים הוצאות אחזקה גבוהות מאוד. למשל, אם מתפוצץ צינור, הולך דוד חשמל, הויטרינה מתפוררת או המטבח כבר לא מודרני - בעל הבית חייב להשקיע סכומים גדולים מאוד רק כדי לשמר את מצב הדירה בצורה סבירה, ולהשאיר אותה אטרקטיבית עבור השוכרים שלכם.(3) כי הנדל"ן הוא שוק תחרותי וערך הנכסים יורד כל הזמןבניגוד לעבר, שוק הנדל"ן המודרני הוא שוק משוכלל ותחרותי, ולכן ערך הדירות הישנות הולך ויורד עם השנים, בדומה לשוק המכוניות המשומשות שערכן נשחק משנה לשנה. בשל ההתקדמות הטכנולוגית של העשור האחרון דירות חדישות הן דירות שונות לגמרי מהדירות הישנות - הן מאובזרות, הן נוחות, הן מפנקות והן בטוחות יותר. סטנדרט הבנייה החדיש שוחק בחוזקה את מחירי הדירות המיושנות והלא מאובזרות ומוריד מערכן, כי הן נעשות עם השנים פחות ופחות מבוקשות.(4) כי ישנן הוצאות בלתי צפויותכל ההוצאות הבלתי צפויות חלות על בעל הדירה ולא על השוכרים. כך למשל, אם ועד הבית מחליט על הוספת מעלית בבית או שהעיריה מחליטה להטיל אגרת ביוב על תושבי הרחוב או שפרמיית הביטוח על דירות עולה לפתע - בעל הבית הוא זה הנכנס להוצאה כלכלית גדולה מבלי שהוא יכול לעשות דבר בעניין.(5) כי הוצאות המימון והרכישה יהרגו אתכםברכישת בית להשקעה עליכם לקחת, ברוב המקרים, מימון חיצוני כמו משכנתא והלוואה, וכן עליכם לשלם מיסים למדינה ושכר טירחה לעורכי דין. היקף הסכומים שתיאלצו לשלם עבור הוצאות המימון והרכישה הוא כה אדיר, כך שכל רווח שיהיה לכם מהבית שרכשתם יצטמק בצורה דרמטית ביותר בניכוי הוצאות אלה.(6) כי ההשכרה אינה מובטחתלא תמיד תצליחו למצוא שוכרים טובים ואמינים. לעיתים הדירה תעמוד ריקה במשך תקופה כי הביקוש לשכירות באזורכם יהיה נמוך, ולעיתים השוכרים יברחו לכם באמצע החוזה או יגרמו נזקים לדירה ואתם תהיו אלה שיצטרכו לספוג אותם או להוציא הוצאות כספיות וזמן רב כדי לגבות מהשוכרים שלכם את החובות החסרים.(7) כי יש אלטרנטיבות טובות בהרבה להשקעהשוק ההשקעות המודרני הוא שוק מגוון מאוד ודינאמי מאוד. כיום, קיימות אפשרויות השקעה רבות, פשוטות וטובות יותר משוק הנדל"ן, והן הופכות את השוק הזה לאטרקטיבי פחות ופחות.וטיפ לסיום: אם אין לכם כסף פנוי - אל תרכשו לעצמכם בית במשכנתא, אלא השכירו דירות לתקופות ארוכות.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה