כיצד לסחור, להצליח ולהימנע מטעויות בשוק ההון -כמה כללים שכדאי לזכור
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד לסחור, להצליח ולהימנע מטעויות בשוק ההון -כמה כללים שכדאי לזכור 

מאת   25/08/2008 |  נצפה 2196 פעמים
כיצד לסחור, להצליח ולהימנע מטעויות בשוק ההון
מספר כללים שכדאי לזכור
 

מאת: עודד שובל 
1  בשוק ההון ישנם טעויות חוזרות ונשנות אצל סוחרים. אני מקווה שבהבנת עצם הטעות תוכלו להימנע ממנה.

2 מסחר במטבעות אקזוטיות כמו הריאל הסעודי או הפורינט ההונגרי הנם משחק מסוכן. עמלת העסקה במטבעות אלו הנה גדולה מאוד וזוגות אלו נתונים לשינויים מהירים. היצמדו למה שאתם מכירים.

3 כניסה לעסקה ללא הגדרת SL או TP מסכנת אתכם בהפסדים או במימוש מאוחר של רווח. אלו בלאו הכי נתונים שניתן לערוך במהלך העסקה אז אל לנו להתעצל מלחשב אותם בתחילה ולערוך אותם בהתאם לכיוון העסקה

4 הפיתוי להיכנס לפוזיציה עם סכום גדול מידי יעלה ויצוץ לא פעם. התחושה החזקה שאתם בטוחים במהלך מסוים ולכן תוכלו למנף אותה יותר ממה שכללי העבודה שקבעתם לעצמכם מתירים הוא גדול. אל תפלו במלכודת זו. שימרו על הכללים של חלוקת ההשקעה שלכם ל 10 יחידות ואל תסכנו יותר מיחידה אחת בו זמנית. תוכלו תמיד להגדיל עסקה באם היא "צועדת" לכיוון שלכם.

5 פתיחת מספר עסקאות בו זמנית יכולה לחשוף אתכם למספר הפסדים בו זמנית. כמו כן כל עסקה היא עסקה בעלת מינוף אשר יכולה להזמין התראה מתוכנת המסחר על שימוש יתר ב MARGIN שלכם. אני לא שולל כלל עבודה עם מספר פוזיציות על אף שעדיף לעבוד עם פוזיציה אחת ולהגדיל אותה בהתאם לכיוון המסחר. עבודה משולבת דורשת ניסיון רב.

6 ביטחון יתר - נסו לשמור עם פרספקטיבה נכונה.
 
7 ציפיות מוטעות - אין כל ערבות בשוק במט"ח. אל תאבדו ביטחון בעקבות הפסדים כאלו ואחרים. אחרי הכול אל לכם לסכן כספים אשר אתם זקוקים להם למחייתכם היומיומית.

8 מסחר ללא תוכנית או שיטה ברורה - אל תכנסו לפוזיציה מבלי קודם להסתכל על התמונה הגדולה. סירקו את הגרפים בלוחות זמנים שונים והשתמשו בכלים טכניים.

9 אל תתפתו להוסיף כסף לפוזיציה מפסידה בגלל שאתם מרגישים שיהיה שינוי כיוון.
 
10 לא לצאת מעסקה רק בגלל שהיא שינתה מעט כיוון - זה חלק מהתופעות שעליכם להתרגל אליהם בשוק המט"ח. "בריחה" מוקדמת מידי מעסקה תמנע מכם את פוטנציאל הרווח של העסקה. סבלנות הנה מעלה חשובה.

11 ריכוז - אחת הטעויות הנפוצות של סוחרים הנה להכניס נתונים שגויים לעסקה. קורה לא פעם שמחוסר ריכוז תלחצו על לחצן קניה כאשר רציתם בכלל לבצע מכירה. תהיו מרוכזים ובדקו היטב את הפרמטרים שהזנתם לתוכנת המסחר לפני לחיצה על לחצן "בצע".

12 שיפוט שגוי - לא תמיד תבחרו את הכיוון הנכון. אל תתנו לעסקה שגויה להשפיע על שיפוטכם בעסקה חדשה.

13 שוב- אם אתם בספק אז אל תהיו בעסקה.
עודד שובל - סוחר, כותב ספרים ומנחה סדנאות בשוק המט"ח http://www.elbaria.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה