לשבור את תקרת הזכוכית ולפצח את נוסחת השוק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לשבור את תקרת הזכוכית ולפצח את נוסחת השוק 

מאת   24/08/2008 |  נצפה 2006 פעמים
לשבור את תקרת הזכוכית ולפצח את נוסחת השוק

ללמוד לסחור בשוק ההון, זה קל ופשוט. כל אחד יכול!

ליישם את חוקי המסחר, להיכנס ולצאת מפוזיציות לפי הכללים על מערכת דמו, קל מאוד. כל אחד מצליח להרוויח על סימולאטור!

אז למה לעזאזל כל כך קשה לפצח את נוסחת השוק ולהרוויח כסף באופן עקבי?!

מניסיוני בתחילת דרכי במסחר ומניסיון של סוחרים רבים, רוב האנשים אינם מצליחים להרוויח כסף באופן עקבי וליצור תוחלת חשבון כספי חיובית.

נכון, חלק גדול מאלו שמנסים לסחור ניגשים למסחר בלי ידע וניסיון מספיק כדי להבין מהם הגורמים שמשפיעים על השוק ומהם הכלים הנכונים לבחינת השוק לצורך קביעת נקודות כניסה ויציאה נכונות.

אני אתייחס רק לאלו שלמדו ומכירים את החוקים והכלים למסחר, (כל אחד על-פי שיטתו), אלו שבמערכת דמו מצליחים להרוויח באופן עקבי כסף ומבינים מה הם עושים בניהול הפוזיציות שלהם ולמה.

התסכול הרב ביותר הוא המעבר למסחר בכסף אמיתי לאחר תרגול מוצלח בדמו, רק שבכסף אמיתי פתאום השוק מתנהג שונה, התוכנה מגיבה אחרת וחשבון המסחר שלנו פוחת ופוחת עד סגירתו, ביוזמתנו או ע"י הברוקר לאחר מחיקת החשבון.

נראה לנו כאילו כל העולם נגדנו ושיש מישהו שכל תפקידו לעקוב אחר הפוזיציות שלנו ולעשות בדיוק להפך, נגדנו ולגרום לשוק לזוז תמיד בכיוון ההפוך למה שתכננו.

כאילו קיימת איזו שהיא תקרת זכוכית שאינה ניתנת למעבר. אנחנו מבינים ורואים כמה כסף עובר מיד ליד. אנחנו מבינים ורואים איך השוק מתנהג, מכירים את התנהגות החוזה והתנודתיות שלו, אך לא מצליחים לתרגם את כל זה לרווח בכסף, לתוחלת חיובית עקבית.

בתחילת דרכי במסחר הבנתי מהר מאוד שעלי לעשות משהו שונה בדרך המסחר שלי. ניסיתי להבין מה אני צריך לעשות כדי שהרווחים יהיו גבוהים ורבים יותר מההפסדים. שמתי לב כי באופן כללי דרך המסחר שלי נכונה, אך למרות שברוב הפוזיציות אני מרוויח, בטעות אחת או חוסר משמעת אני מפסיד את כל הרווח ולעיתים אף יותר.

אז.איך.מפצחים את נוסחת השוק? איך משנים את המאזן? ואיך מתחילים לסחור בכסף אמיתי באופן זהה למסחר על מערכת הדמו?

הסוד הוא להיות ולהתנהג בתוך מסגרת וכללי עבודה ידועים מראש ולהיות בעלי משמעת ברזל בהקפדה וההצמדות לתוכנית העבודה שקבעת. החלק השני הוא לנטרל את ההשפעה המנטאלית שמעורבת במהלך המסחר עד לאפס ולהיצמד לסטטיסטיקת ההצלחה שבשיטת המסחר שבחרת.

איך עושים זאת?

לגבי משמעת, זה החלק הקל. אין לחזור על טעויות יותר מפעם אחת וגם זה יותר מידי. בדרך כלל אנחנו יודעים מתי מצב השוק נמצא לפי הכללים שקבענו ומתי לא. במידה והשוק אינו נמצא בדיוק לפי הכללים, אסור בתכלית האיסור להיכנס לפוזיציה, אין "לכופף" את החוקים!

לגבי המעורבות הרגשית, כאן הקושי הגדול של רוב האנשים. אך לא להתייאש.

כדי לנטרל את הצד המנטאלי שבמסחר ולפתח ביטחון עצמי חזק בעצמך ובשיטת המסחר שלך, הדרך הפשוטה והקלה ביותר היא להמשיך לסחור על מערכת דמו, אבל רק מערכת דמו שפועלת, מציגה ומגיבה בדיוק כמו מערכת מסחר בכסף אמיתי.

מסחר בדמו מנטרל את הצד המנטאלי שבמסחר לחלוטין וזאת הסיבה העיקרית שהרוב מצליחים להרוויח הרבה כסף בדמו. ברגע שניצמד לתוכנית המסחר שלנו ונתרגל אותה שוב ושוב במצבים שונים כאילו אנחנו סוחרים בכסף אמיתי, נפתח טכניקת מסחר ותגובה אוטומטית למצבי השוק מבלי לחשוב יותר מידי ולנסות לפרש את מה שאנחנו רואים.

תגובה ופעולה כמו מכונה, יפתחו בנו אמונה חזקה בשיטת העבודה והמסחר שלנו ויפתחו אינסנטקטים מהירים ואוטומטים שנגיב בעת המסחר בכסף אמיתי.

הצורך המיידי שלך צריך להיות "לא מפסיד". המטרה היא לא להרוויח כמה שיותר כסף בזמן הקצר ביותר, אלא, לשרוד ולא להפסיד כמה שיותר זמן. ברגע שתדעו לא להפסיד, רק אז תתחילו להרוויח הרבה כסף.

לעיתים נראה שלהרוויח בשוק ההון זו משימה בלתי אפשרית, אך לא כך המצב. מי שיתן לעצמו את ההזדמנות לצבור מספיק זמן מסחר וחשיפה לשוק לאורך זמן, יגלה עולם מרתק ומדהים שניתן להיות חלק ממנו ולהגשים חלומות טובים ורבים.

בברכה,

גבע גזית - מנכ"ל -
Geva International Trading
09-7678138, 054-2076655
להרוויח מול המחשב 100$ ביום!
www.gevatrade.com

מאמרים נוספים:

Stop-Loss או Take-Loss

נהרות הכסף זורמים במחשב ביתך

האם להתייחס למסחר בשוק ההון כמו משחק מחשב?

פקודות במסחר בחוזים עתידיים

כסף כן צומח על העצים

ניתוח המוח של החוזים העתידיים

גבע גזית - מנכ"ל
Geva International Trading
סוחר פעיל, מאמן ומרצה מדהים
www.gevatrade.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה