מהו ההבדל בין חובבן למקצוען?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל בין חובבן למקצוען? 

מאת   21/08/2008 |  נצפה 5133 פעמים


מהו ההבדל בין חובבן למקצוען? / מאת יואב ברנזוןחובבן הוא אדם שמתפקד רק לאור הנסיבותחובבן הוא אדם שמתפקד היטב רק שהנסיבות הן נוחות וטובות, או רק כשהתנאים הם אידיאליים עבורו. ברגע שישנו קושי או מצב לא נוח או מיתון או שינוי של נסיבות - החובבן מפסיק לתפקד, מאבד את הסבלנות ואינו מסוגל להתקדם הלאה אלא נסוג לאחור.זכרו, הבעיה של חובבנים היא שהם אינם לוקחים את עצמם ברצינות, הם מחפשים רק את הדרך הקלה והם אינם מחוייבים לעיסוק שלהם עד הסוף, בכל מצב ובכל תנאי.מקצוען הוא אדם שמתפקד למרות הנסיבותההבדל בין מקצוען לחובבן הוא שהמקצוען מסוגל לתפקד בכל התנאים, כולל בתנאים מאוד קשים, בעוד שהחובבן נרתע ממצבים אלה - כי הוא סומך על המזל, על הנסיבות ועל הרוח הגבית שתדחוף אותו קדימה במקום להפגין מאמץ שיטתי ועצמאי משלו.המקצוען לוקח את עצמו ואת העיסוק שלו בשיא הרצינות. הוא משקיע בעבודתו את כל מה שיש לו. הוא יודע לסיים את מה שהוא מתחיל. הוא מתפקד בצורה יציבה ולא בצורה עולה ויורדת, ובעיקר - הוא יודע שהוא אינו יכול להרשות לעצמו לוותר, לעזוב באמצע, ללכת כשקשה, לאבד ריכוז או לעבוד רק "כשבא" לו.מקצוענות היא דרגת מחוייבות גבוהה מאוד לעבודהככל שרמת המחוייבות שלכם לעבודתכם הולכת וגדלה - כך אתם הופכים אט אט למקצוענים יותר ויותר. ככל שאתם סומכים על עצמכם, מאמינים בעצמכם ודורשים מעצמכם להצטיין ולהתחייב - כך אתם הופכים לאנשים שניתן לסמוך עליהם ש"יספקו את הסחורה" בכל מצב, גם אם התנאים יהיו בעייתיים ביותר.לעומת זאת, אם אתם מקלים על עצמכם, בורחים מהתמודדות, מחפשים את הפתרונות הקלים וכשאינכם מוצאים אותם אתם מרימים ידיים - אתם הולכים ומתרחקים מהכושר שלכם להיות מקצוענים, גאים ומצליחים בעבודתכם.וטיפ לסיום: מקצוענות ומוניטין נרכשים בשל הנחישות להצליח בכל מחיר, כנגד כל הנסיבות ובמצבים הקשים ביותר.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה