מהו ראיון עבודה אקטיבי וכיצד מנהלים אותו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ראיון עבודה אקטיבי וכיצד מנהלים אותו? 

מאת   20/08/2008 |  נצפה 3505 פעמים


מהו ראיון עבודה אקטיבי וכיצד מנהלים אותו? / מאת יואב ברנזוןשוויון כוחות במקום נחיתותהטעות הבסיסית של מרבית המועמדים שמגיעים לראיון עבודה היא שהם מנהלים את הראיון בצורה פאסיבית ולא אקטיבית. נקודת המוצא של מרבית המועמדים בראיונות עבודה היא שהם נחותים יחסית למראיין ולמעסיק ושעליהם לעשות את מירב המאמצים כדי להרשים את המראיין ולקבל את העבודה.לאמיתו של דבר, מצב הדברים שונה בתכלית. ראיון עבודה אקטיבי הוא ראיון עבודה שבו המראיין והמרואיין נמצאים בעמדת שוויון, וכפי שהמראיין בוחן את המרואיין כך גם המרואיין בוחן את המראיין ואת מקום העבודה.כיצד דולים מידע?ראיון אקטיבי הוא ראיון שבו שני הצדדים - המראיין והמרואיין - בוחנים אחד את השני כדי לראות האם ישנו מפגש יכולות ואינטרסים. לשם כך, חשוב מאוד להקפיד על השגת כל האינפורמציה האפשרית במהלך הראיון.מרואיין אקטיבי לא רק עונה על שאלות אלא גם ובעיקר שואל שאלות את המראיין. הוא אינו מאפשר למראיין לנהל את כל מהלך הראיון אלא שואל שאלות שאמורות לתת לו אינפורמציה טובה כדי להחליט האם העבודה המוצעת אכן תואמת את הרצונות והצרכים שלו. למשל, הוא שואל על גובה השכר, על מדיניות הבונוסים, על שעות העבודה המקובלות, על תנאי שכר, על הרוח הכללית במקום העבודה ועל הגישה והתפיסה של הארגון.גבולות, ערך עצמי ומיתוג מצליחכאשר מרואיין שם גבולות בינו לבין המראיין, מעלה את הערך העצמי, שלו ומסתכל על המראיין בגובה עיניים - הוא יוצר לעצמו מיתוג מצליח והוא מעלה את ערכו בעיני עצמו ובעיני המראיין. מועמדים שמשדרים שהם נואשים לתפקיד פחות מקבלים תפקידים משום שהמיתוג שלהם אינו מיתוג מצליח אלא מיתוג כושל וחסר ביטחון.יתרונות הראיון האקטיבי1. המרואיין שולט בסיטואציה של הראיון ואינו מובל "כצאן לטבח".

2. למרואיין ישנה אינפורמציה רחבה כתוצאה מהראיון - הוא יכול לדעת טוב יותר האם התפקיד באמת מתאים לו.

3. ערכו של המרואיין עולה בעיני המראיין - כי המרואיין אינו נמצא "בכיס" של המראיין ואינו משדר לו נואשות לתפקיד.

4. ראיון עבודה אקטיבי מצד המרואיין מעלה באורח דרמטי את הסיכוי שלו לקבל תנאי עבודה משופרים.וטיפ לסיום: ראיון אקטיבי הוא ראיון שבו המרואיין הוא גם מראיין.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה