כיצד ניתן בקלות להתרחק מדברים שליליים ולהתקרב לדברים חיוביים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ניתן בקלות להתרחק מדברים שליליים ולהתקרב לדברים חיוביים? 

מאת   20/08/2008 |  נצפה 1642 פעמים


כיצד ניתן בקלות להתרחק מדברים שליליים ולהתקרב לדברים חיוביים? / מאת יואב ברנזוןזום אין - להתקרב אל החיוביהזיכרון שלנו הוא שקובע את מידת ועוצמת הרגשות שלנו. למשל, אם יש לנו טראומה חזקה ע שלילי מסויים - אנו נזכור אותו בצורה מאוד מודגשת, עוצמתית ובהירה. לעומת זאת, אם יש לנו זיכרון דהוי וחיוור מאירוע זניח בעברנו - אנו נזכור אותו בצורה מרוחקת, כהה וקטנה.שימו לב, הזיכרון שלנו הוא כמו עדשת מצלמה. כשאנו מקרבים את העדשה ומבצעים את פעולת הזום אין - אנו מגבירים גם את מידת ההזדהות שלנו עם האירוע שאנו חווים, וכאשר אנו מרחיקים את העדה ומבצעים את פעולת הזום אאוט - אנו מחלישים את מידת ההזדהות שלנו.זום אאוט - להתרחק מהשליליאם ברצוננו להתנער מטראומות, מזכרונות קשים או ממצבים שגורמים לנו הרגשה רעה - עלינו לעשות זום אאוט. כלומר, עלינו להרחיק את עדשת הזיכרון שלנו מהאירוע ולגמד אותו כמה שיותר.כך אנו יכולים להפחית בצורה משמעותית את מידת ההזדהות הרגשית שלנו מאירועים שליליים שחווינו ולגרום לעצמנו להשתחרר מהשפעתם השלילית עלינו לאורך זמן.אנו שולטים על תכונת הזום שלנואנו שולטים על הזיכרון שלנו. כשאנו רוצים להעצים משהו חיובי שקרה לנו בעבר כל שעלינו לעשות הוא לדמיין את האירוע שוב במונחים גדולים ועוצמתיים יותר.לעומת זאת, אם אנו רוצים לגמד אירוע שלילי שקרה לנו ועדיין טורד את מנוחתנו - עלינו להיזכר בו ולדמיין אותו במונחים מגומדים, קטנים ואפסיים.וטיפ לסיום: אם קרה לכם משהו שלילי - דמיינו את עצמכם מתרחקים מהאירוע ותגלו שמידת ההזדהות הרגשית שלכם פוחתת מאוד.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה