במקום לברוח מביקורת - למדו להאזין, להקשיב, להפנים ולהפיק לקחים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

במקום לברוח מביקורת - למדו להאזין, להקשיב, להפנים ולהפיק לקחים  

מאת   20/08/2008 |  נצפה 1589 פעמים


במקום לברוח מביקורת - למדו להאזין, להקשיב, להפנים ולהפיק לקחים / מאת יואב ברנזוןבריחה מביקורת משאירה אתכם מאחוראנשים רבים בורחים מכל גילוי וסוג של ביקורת המובעת כלפיהם - מתוך תחושה של אפסיות וחוסר ביטחון עצמי. חשוב להבין, שככל שאנשים הם חלשים יותר כך הם פחות מסוגלים לשמוע על עצמם ביקורת כלשהי, משום שהם נפגעים מהביקורת - במקום להבין שברוב המקרים ביקורת היא דבר תורם וחיובי עד מאוד, אלא אם כן היא זדונית, טפלה או מסרסת.זכרו, אנשים שאינם מסוגלים להכיל ולשמוע ביקורת על עצמם או אנשים שמגיבים בצורה היסטרית על ביקורת - הם אנשים סגורים ומקובעים המונעים מראש כל אפשרות של קידום עצמי על ידי חסימת כל ערוץ שיכול להעניק להם פידבק לביצועים ולהתנהגויות שלהם.הקשבה אין פירושה הסכמה גורפתחשוב להבין שעצם ההקשבה לביקורת אינה הופכת את הביקורת לנכונה ואינה מהווה הסכמה גורפת לה. עצם הקשבה לביקורת - לאו דווקא תגובה והתגוננות מפניה - מאפשרת לכם לברור באופן ענייני מה מתאים לכם לקחת ממנה ומה מתאים לכם להשאיר אצל המבקר.זכרו, כמעט בכל ביקורת ישנם דברים נפלאים שנוכל להפיק מהם שינויים כדי לשפר את עצמנו. אנו אלה שבוחרים מה לקחת ומה לא. אבל, חוסר הקשבה וחוסר מוכנות להקשיב לביקורת באופן גורף הופך אותנו למפסידים הגדולים של החיים, משום שבצורה הזו אנו מוותרים מראש על כל המקורות החשובים ביותר שבהם נוכל להיעזר או ללמוד כיצד לפתח את עצמנו.מי שמפיק לקחים ומשפר את עצמו - הוא המרוויח הגדולאנשים שבורחים מביקורת הם המפסידים הגדולים של החיים כי הם חיים באשליה רדודה שהם "בסדר", אבל בידיעה ברורה ועמוקה שהם תקועים, מקובעים ולא מתפתחים בחייהם.לעומת זאת, מי שמבין שרוב הביקורות שהוא מקבל בחיים הן למעשה טיפים נפלאים כיצד להתקדם ולהשתפר - מאזין ברוב קשב לביקורת שמובעת כלפיו כדי למצוא בה את הרעיונות והדרכים לשפר את חייו ואת עצמו.וטיפ לסיום: השתמשו בביקורת כדי לגדול - חפשו בתוכה את הצימוקים הנפלאים והמתוקים שישפרו את חייכם.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה