מהו ביטחון עצמי וכיצד בונים אותו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ביטחון עצמי וכיצד בונים אותו? 

מאת   20/08/2008 |  נצפה 4395 פעמים


מהו ביטחון עצמי וכיצד בונים אותו? / מאת יואב ברנזוןבחנו את עצמכם - האם יש לכם ביטחון עצמי?נניח שיש לכם אפשרות לקלוע לסל משלוש מקומות: מקרוב (נקודה אחת) מטווח בינוני (2 נקודות) ומרחוק (3 נקודות). מאיזה נקודה הייתם זורקים בתחרות קליעות - מהאחד, מהשתיים או מהשלוש?במבחן פסיכולוגי שנערך הסתבר שאנשים בעלי ביטחון עצמי קולעים מהשתיים בעוד שאנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך קולעים מהאחד (לא מאמינים ביכולתם והולכים על הכי בטוח שאפשר) או מהשלוש (בעלי אמונה מופרזת ביכולתם או בעלי נטייה להימור ולסיכון מופרז).לזרוק מהשתיים - לא מהקשה מדי ולא מהקל מדיביטחון עצמי פירושו לא לחפש את הכי קל ולא לחפש את הכי קשה בחיים - אלא לחפש את הכי אפשרי ונכון לכל מצב ומצב. אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך בדרך כלל נוטים לחפש את הכי קשה והכי בלתי אפשרי או את הכי קל והכי לא משמעותי. הם אינם מכירים את מצב הביניים ולכן בטחונם העצמי תמיד נותר מעורער, לא יציב ונע הלוך וחזור משחור ללבן ומלבן לשחור.טיפוח ביטחון עצמי פירושו ללמוד לזרוק באופן שיטתי מהשתיים - לא מהשלוש ולא מהאחד. זריקה מהשלוש היא זריקה של הימור והיא מלחיצה. מי שנוהג לקחת סיכונים והימורים כל חייו - בטחונו העצמי מעורער ביותר, משום שהוא חי תמיד מעל לפופיק והוא במתח תמידי וכרוני. לעומת זאת, זריקה מהאחד היא זריקה של פשרה, של ויתור עצמי ושל זלזול עצמי. מי שלא מעריך את עצמו ואינו עושה דבר כדי לקדם את עצמו - עושה את המינימום הנחוץ, ולכן מגיע גם לתוצאות נמוכות ומאכזבות ביותר.התמידו לפעול ממקום של איזוןביטחון עצמי אינו כוח מולד אלא כוח נרכש. מי שפועל באופן מאוזן לאורך שנים - רוכש לעצמו הרגל אמיתי של ביטחון עצמי. מי שמחפש ומתמיד ללכת בדרך הביניים ולא בדרכים קיצוניות ואימפולסיביות - רוכש לעצמו הרגל אמיתי של ביטחון עצמי. מי שמקפיד לפעול ממקום של ביטחון, של שלווה ושל חיוביות - רוכש לעצמו הרגל אמיתי של ביטחון עצמי. מי שדואג שיהיו לו תנאים בריאים, יציבים וקבועים מסביבו - רוכש לעצמו הרגל אמיתי של ביטחון עצמי.לא משנה כמה תחבטו ותנסו להפיל את בובת "הנחום תקום" - היא תמיד מתרוממת וקמה ואף פעם לא מתעייפת. ביטחון עצמי פירושו תמיד לחזור ולקום למצב מאוזן גם אחרי מכות, כישלונות או סערת רגשות. נסו להיות כמו קנה הסוף המתכופף ברוח החזקה, אבל תמיד חוזר לעמוד זקוף עם שוך הסערה.וטיפ לסיום: אם ברצונכם לרכוש ביטחון עצמי - חפשו את מצבי הביניים בחיים והישארו שם לאורך זמן רב.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה