שיננית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיננית 

מאת   10/08/2008 |  נצפה 5272 פעמים
כמעט כולנו מטופלים על ידי רופאי השיניים במהלך חיינו. בין כל הטיפולים המורכבים והארוכים, קיים גם טיפול אצל השיננית. מה מטרת הטיפול אצל שיננית? האם חובה על כל אחד לבקר אצל השיננית? האם טיפול לעיתים קרובות אצל שיננית עלול לגרום לנזקים בשיניים? מה אורך הטיפול? ואולי ישנה אפשרות להימנע מראש מהצורך בטיפול אצל שיננית? האם ניתן לבצע פעולות מסויימות בכדי לשמור על השיניים מפני האבנית?

במשך הזמן השיניים צוברות שכבת אבנית. שכבת האבנית אשר נוצרת על משטח השן ועל שורש השן עלולה לפגוע בחניכיים ובשיניים אם לא תוסר בזמן. הסרת אבנית הינה תהליך חיוני לבריאות השן, ומומלץ מאוד לבקר אצל השיננית בתדירות של פעם בשנה לפחות, על מנת להוריד את שכבת האבנית שהצטברה, שכן הצטברות האבנית מובילה להתפתחות מחלות ודלקות חניכיים. (זכור, ככל שמצטברת יותר אבנית על משטח השן, כך יותר קשה יהיה להסירה).

הטיפול אצל השיננית אינו חובה, אך מומלץ לבצע טיפול אצל השיננית פעם בשנה. גם אם לא ידוע לך על בעיות חניכיים, בדיקה מוקדמת אצל השיננית יכולה לגלות סימנים להתפתוח מחלות חניכיים. מהו הטיפול עצמו? ניקוי השיניים מאבנית המצטברת עליהן במשך הזמן. ניתן לעשות בדיקה פשוטה אצל רופא השיניים ולשאול האם יש צורך בטיפול אצל השיננית. מכל מקום, רצוי לתת תרופה למכה, ומראש למנוע מחלות חנייכים על ידי ניקוי מקצועי ויסודי של משטח ושורש השן, באמצעות ציחצוח השיניים ושימוש בחוט דנטלי מדי יום (ואף לאחר כל ארוחה). על ידי שמירה על ניקיון השן ניתן להמנע בכלל מהצורך בטיפול אצל השיננית (ולהקטין את הסיכון למחלות חניכיים).

לרוב מתבצע הטיפול אחת לשנה, אך עם זאת ניקוי אבנית מדי שלושה עד שישה חודשים לא יגרום נזק לשיניים. משך הטיפול אצל השיננית איננו ארוך במיוחד, ויכול להמשך כעשרים דקות עד חצי שעה. בדרך כלל הטיפול אינו כואב, אך במידה וקיימת דלקת חניכיים, או שהחניכיים רגישות מאוד, ייתכן ויורגש כאב.

כדאי לדעת, כי במסגרת הסכמי קופות החולים עם מבוטחיה, לרוב למבוטחים מגיעה האפשרות לקבל לטיפול חינם אצל השיננית פעם בשנה. שווה לבדוק את העניין מול קופת החולים בה הינך מטופל.
לקבלת מידע ופרטים נוספים בקרו לאתר.
מרפאות שיניים
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה