האם המרדף אחר האושר הוא מקסם שווא?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם המרדף אחר האושר הוא מקסם שווא? 

מאת   09/08/2008 |  נצפה 2091 פעמים


האם המרדף אחר האושר הוא מקסם שווא? / מאת יואב ברנזוןילדים יודעים להיות מאושרים - מדוע אנחנו לא?ילדים יודעים להיות מאושרים, כי ילדים הם מפותחים ממבוגרים מבחינה רגשית ורוחנית. ילדים הם הבסיס לכל אושר וחיים. לכן, ללא קשר עם הילד הפנימי שבתוכנו - לעולם לא נוכל להיות מאושרים או מסופקים בחיינו.שימו לב, ילדים יודעים להינות מהדברים הפשוטים - מבוגרים רבים איבדו את הכושר להינות מהדברים הבסיסיים והם תרים אחרי המורכב והמסובך. ילדים הם פתוחים וסקרניים - מבוגרים רבים ממלאים וסותמים את עצמם בעמדות קדומות, מאובקות ומיותרות ואינם מוכנים ללמוד דברים חדשים. ילדים אוהבים לשחק - מבוגרים רבים הם מקובעים ומלאי חשיבות עצמית. ילדים יודעים לחייך - מבוגרים רבים בוכים באופן תמידי עמוק בתוכם. ילדים אוהבים לאהוב - מבוגרים רבים פוחדים מאהבה ואינם מבינים כלל את שפתה.אל תטילו ספק באושר האישיהאושר האישי קיים - לעולם אל תטילו בו ספק. זכרו, בתוך כל אחד מאתנו מצוי סיפוק ואושר אין קץ. הוא קיים שם כדי שנהנה ממנו, אם רק נדע את הדרך אליו.למרבה הצער, רבים מהמבוגרים איבדו מזמן את האמונה הילדותית, הבסיסית והפשוטה בחיים מאושרים. הם וויתרו על המאמץ ליצור את האושר האישי שלהם, לדמיין אותו, להגיע אליו, לתת לו תוקף ולחיות בתוכו. במקום זאת, הם מפתחים יחס ציני, חשדני ופסימי לחיים והם אינם מוכנים להכיר בעוצמתו המדהימה של העולם ושל היקום שסביבם. זכרו, אנשים שמטילים ספק באושר וטוענים כי האושר הוא מקסם שווא ואשליה מסוכנת - אינם יודעים על מה הם סחים. האושר הוא טבעי לנו, בדיוק כמו אצל ילדים קטנים. הוא תמיד נמצא בתוכנו - עלינו רק להיפתח אליו ולשתף אותו בצורה שיטתית בחיינו הבוגרים.האושר הוא נחלתו הטבעית של האדםהאושר הוא נחלתו הטבעית של האדם ומצבו הבסיסי הטבעי והנכון. אדם שאינו מאושר - הוא אדם לא בריא, שזקוק לשינוי ולצמיחה מחדש כדי להשיב לו את הבריאות הנפשית ואת הכושר הרגשי.הדרך אל האושר מתחילה מאמונה חיובית ועצומה מבפנים, היא מתחילה מלבחור לעשות בדיוק את הדברים שאנחנו אוהבים, היא מתחילה ביכולת שלנו לבחור להפסיק לעשות באופן אוטומטי את מה שששנוא עלינו ומדכא אותנו, היא מתחילה ביצירת גשרים של אהבה, היא מתחילה בטיפוח תקשורת נהדרת ורצופה עם הילד הפנימי שלנו, היא מתחילה בשינוי כל צורת ההסתכלות שלנו על החיים והיא קשורה קשר הדוק במוכנות שלנו להיות רגשיים ולהיות אמיתיים וכנים עם עצמנו.וטיפ לסיום: אושר קורה לנו בכל פעם שאנו מאשרים מחדש את הילד הפנימי שלנו ונותנים לו תוקף בחיינו.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה