דווקא מי שממוקד יותר מדי במטרות שלו - הולך לאיבוד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דווקא מי שממוקד יותר מדי במטרות שלו - הולך לאיבוד  

מאת   09/08/2008 |  נצפה 2040 פעמים


דווקא מי שממוקד יותר מדי במטרות שלו - הולך לאיבוד / מאת יואב ברנזוןאנשים ממוקדים מדי הם אנשים מפוזריםאנשים שמתמקדים בצורה כפייתית ודאגנית מדי במטרות שלהם או בצורך שלהם להיות כל הזמן במטרה הם אנשים מבולבלים ומפוזרים שמנסים לברוח מפיזור הנפש שלהם על ידי התמקדות יתר.זכרו, מיקוד יתר אינו עובד. באופן פרדוכסלי, התמקדות יתר במטרה מסויימת דווקא מחבלת בסיכוי שלנו להשיג אותה משום שאנו משקיעים בה יותר מדי מאמצים.התמקדות נינוחהאדם שאין לו שום מטרות - לא יגיע לדבר בחייו. אדם שממוקד יותר מדי במטרות - יגיע אליהם בדרך הקשה ולאחר ייסורים ולחצים רבים. לעומת זאת, רק אדם שממוקד במטרות אבל נינוח לגביהם - יגיע אליהם בצורה קלה, זורמת ובריאה.זכרו, מטרות אינם רק התוצאה הסופית אלא גם התהליך. אם הדרך שבה אתם מנסים להגיע למטרות שלכם היא קיצונית, לחוצה, ממוקדת מדי ודאגנית - אתם מחמיצים את ההנאה מהתהליך ואתם מגיעים לתוצאות נמוכות מאלה שאתם באמת מסוגלים להם.בין אפטיות להיסטריהעצם ההתמקדות במטרות לא תסייע לכם להגיע למטרות. מה שחשוב היא הגישה והמקום שממנו אתם מנסים להגיע אליהן. אם המקום הזה הוא מקום רגוע, יציב ובטוח - אתם תגיעו למטרותיכם. אבל אם המוקד שממנו את מנסים להתמקד במטרות שלכם הוא בלתי יציב, מפוזר, היסטרי ולא רגוע - גם המטרות שבהם אתם מנסים להתמקד יחמקו מכם שוב ושוב.לכן, אל תהיו אפטיים וחסרי מטרות בחיים אך גם אל תהיו היסטריים וממוקדים מדי במטרותיכם - כי כך לא תגיעו אליהם. זכרו, אם ברצונכם להצליח ולהשיג מטרות בחיים - למדו להיות ממוקדים בהם בצורה נכונה, דהיינו בצורה נינוחה וסבלנית.וטיפ לסיום: למדו להתמקד במטרות ארוכות טווח בצורה נינוחה, שקטה, רגועה ובעיקר יציבה - ותראו שהן יתגשמו לכם בחיים.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה