מה הקשר בין החוסן הנפשי שלנו לבין המערכת החיסונית שלנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה הקשר בין החוסן הנפשי שלנו לבין המערכת החיסונית שלנו? 

מאת   09/08/2008 |  נצפה 1645 פעמים


מה הקשר בין החוסן הנפשי שלנו לבין המערכת החיסונית שלנו? / מאת יואב ברנזוןהמערכת החיסונית שלנו נלחמת בחיידקיםהמערכת החיסונית של הגוף שלנו נלחמת 24 שעות ביממה במטח אדיר ואינסופי של חיידקים התוקפים אותנו מכל עבר ומאיימים לפגוע בנו.ללא מערכת חיסונית היינו כולנו מתים תוך שעות. סביבנו קיימים מליארדי חיידקים שכל מה שמפריד בינינו ובינם היא המערכת החיסונית של הגוף שלנו.המערכת הרגשית שלנו נלחמת בפסימיותבדיוק באותה המידה - אנו מוקפים בחשיבה שלילית הקיימת באוויר בכמויות אינסופיות. חשיבה שלילית היא צער, תסכול, זעם, עצבים, ייאוש, חוסר אונים, עצב, פסימיות ורוע.כפי שאנו מפעילים את המערכת החיסונית שלנו כלפי חיידקים במטרה למנוע מהם מלחדור לתוכנו - כך עלינו להפעיל את המערכת הרגשית שלנו ולשמור על חשיבה חיובית כל הזמן כדי להדוף את המתקפות הבלתי פוסקות של החשיבה השלילית הקיימת סביבנו.הפעלה אקטיבית של אופטימיותרוב האנשים אינם מודעים ליכולת שלהם להדוף חשיבה שלילית. הם סבורים - בטעות - שאין דרך להתגונן מפני חשיבה שלילית או מפסימיות כי זה פשוט משהו "שקורה להם".לאמיתו של דבר, עלינו להפעיל באופן אקטיבי את האופטימיות שלנו ואת האמונה שלנו בטוב כדי להדוף את החשיבה השלילית הקיימת סביבנו ממש כפי שהמערכת החיסונית הודפת חיידקים באופן אקטיבי ואינה מניחה להם "להתנחל" לנו בגוף.וטיפ לסיום: כשאנו גורמים לעצמנו להיות אופטימיים - החוסן הנפשי שלנו גורם גם למערכת החיסונית שלנו לעבוד טוב יותר. לעומת זאת, כשאנו פסימיים - הסיכוי שלנו ללקות במחלות עולה משום שהמערכת החיסונית שלנו נחלשת אף היא.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה