כיצד ליצור הרתעה מפני אנשים שמאיימים עליכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ליצור הרתעה מפני אנשים שמאיימים עליכם? 

מאת   09/08/2008 |  נצפה 2873 פעמים


כיצד ליצור הרתעה מפני אנשים שמאיימים עליכם? / מאת יואב ברנזוןכל היחסים האנושיים מבוססים על הרתעה הדדיתכל היחסים האנושיים הם יחסים המבוססים על הרתעה הדדית ועל גבולות ברורים. יחסים בין אנשים ואף בין מדינות או בין חברות וארגונים - מבוססים כולם על הערכת הכוח והעוצמה של הצד השני ועל כיבוד הגבולות ביניהם.ברגע שאדם מקרין החוצה חולשה, ריפיון, פגיעות או סמרטוטיות - הוא משדר לסביבה הזמנה לפלוש אליו, לתקוף אותו או להחליש אותו ולנצל אותו.העצמה אישיתאם אתם חווים מצבים שבהם אנשים אחרים פוגעים בכם, מנצלים אותכם או מחלישים אותכם יש לכם שתי אפשרויות פעולה:אפשרות הפעולה הראשונה היא העצמה אישית. זוהי אסטרטגיה שמטרתה לחזק את הדימוי העצמי שלכם ואת תפיסתכם העצמית כדי שתוכלו להקרין החוצה עוצמה וחוזק, וכך למנוע מראש מצבים שבהם אנשים ינצלו או יפגעו בכם.החלשת היריבאפשרות הפעולה השנייה היא החלשת היריב או הצד השני. במצב בו אין לכם בררה אלא להגן על עצמכם מפני תוקפנות מבחוץ - אתם יכולים לפגוע באדם התוקפן במגוון דרכים במטרה להחליש את הדימוי העצמי שלו וליצור בינו וביניכם מצב מחודש של הרתעה.הרתעה בדרך של החלשת היריב נבנית על ידי המוכנות להפעיל כוח מכאיב או מחליש שיפגע ביריב שלכם וישכנע אותו שלא כדאי לו להמשיך ולפגוע בכם משום שהמחיר שהוא ישלם על כך יהיה גבוה מהתועלת שהוא יפיק מהמשך הפגיעה או הניצול שלכם.וטיפ לסיום: מי שלא יודע או מוכן לבנות כוח הרתעה מול אחרים - תמיד יהיה קורבן של אחרים.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה