מהי בעצם אינטואיציה ומדוע חשוב לעשות בה שימוש?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי בעצם אינטואיציה ומדוע חשוב לעשות בה שימוש? 

מאת   09/08/2008 |  נצפה 2369 פעמים


מהי בעצם אינטואיציה ומדוע חשוב לעשות בה שימוש? / מאת יואב ברנזוןאינטואיציה - המערכת המהירה ביותר שלנואינטואיציה היא מערכת חזקה, מהירה והישרדותית הקיימת בתוך כל אחד מאיתנו. מטרתה היא לאפשר לנו לקבל החלטות סופר מהירות במצבים שונים ומגוונים, בעיקר כשאין לנו את הזמן לבחון את המצב ואין לנו את האפשרות להשקיע בכך זמן.מערכת האינטואיציה שלנו מסוגלת לקלוט, לעבד ולפרש כמות אדירה של אינפורמציה בזמן של מאיות שנייה ולייצר ממנה פעולה מוחשית, פשוטה וברורה לחלוטין לביצוע.הכל נקבע בסופו של דבר לפי האינטואיציהלמרות שאנשים מתקשים להודות בכך, המערכת האינטואיטיבית היא זו המפעילה אותנו כל חיינו. הפירוש הרציונלי שאנו נותנים להחלטות שלנו בא מאוחר יותר, ותמיד הולך אחרי האינטואיציה ולא לפניה.האינטואיציה היא כלי ההישרדות הבסיסי ביותר שלנו - ובלעדיה אנו חשופים לכלייה ולמוות. המערכת האינטואיטיבית מרוכזת באזור "המוח העתיק" או המוח ההישרדותי שלנו. זהו למעשה בסיס המוח המהווה את החלק הקריטי ביותר בתפקוד שלנו ובהישרדות שלנו. המערכות המוחיות שנוצרו מסביב למוח הבסיסי (המכונות קורטקס או קליפת המוח) הן תוספות מאוחרות ו"מתורבתות" יותר, שאינן קריטיות כמובן להישרדות שלנו.כיצד לפתח ולחזק אינטואיציה פנימית?המערכת האינטואיטיבית היא מערכת שעובדת בכל שעות היום והלילה. רוב האנשים מנסים להתעלם ממנה, לדחוק אותה באמצעות היגיון או להסתיר את קיומה מפני אחרים מפני שהם מתביישים בה, למרות שהיא ממשיכה כל הזמן לשלוח לנו אותות, מסרים, הנחיות והוראות מדוייקות להפליא.פיתוח אינטואיציה חזקה קשור באהבה עצמית, באהבת מי שאנחנו באמת, בקבלה עצמית ובכנות. ככל שאנו נותנים לעצמנו לגיטימציה לגבי מה שאנו מרגישים וחושבים עמוק בפנים, כך אנו יוצרים קשרים הדוקים ואינטימיים יותר עם המערכת האינטואיטיבית ומחזקים את כושר האינטואיציה וההצלחה שלנו בחיים.וטיפ לסיום: אינטואיציה היא קול פנימי חזק, מהיר ולא הגיוני - שיודע מה נכון ומה לא כמעט בכל המצבים. למדו להסתמך על יותר ויותר אינטואיציה ופחות ופחות על היגיון.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה