התפשרות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

התפשרות  

מאת   25/07/2008 |  נצפה 4556 פעמים


מהי הסכנה הגדולה בהתפשרות וכיצד היא מזיקה לנו? / מאת יואב ברנזוןמהי התפשרות?התפשרות ברמה האישית, המקצועית או הזוגית היא ויתור מודע או לא מודע על מה שאנו מאמינים, רוצים, שואפים, מקווים ומאחלים לעצמנו.יש הבדל בין התפשרות זמנית להתפשרות לחיים - התפשרות זמנית עדיין לא גודעת את התקווה שלנו להגיע ולהשיג יום אחד את מה שאנו מאמינים וחולמים עליו. לעומת זאת, התפשרות לחיים היא רצח, המתה והקרבה של החלומות והתקוות המשמעותיים ביותר שלנו - לתמיד.מה קורה כשאנו מתפשרים?בכל פעם שאנו מתפשרים על הרצונות ועל החלומות האמיתיים שלנו - משהו בתוכנו הולך לאיבוד, מת, נגוז ונעלם. משהו מהביטחון שלנו, מהאמת שלנו ומהאינטגריטי שלנו דועך. עם הזמן, אנו מגלים למרבה הפתעתנו ששמחת החיים, שהניצוץ בעיניים ושההתלהבות הטבעית שלנו דועכת בקרבנו.זכרו, התפשרות זמנית היא לעיתים צורך של החיים - כי איננו יכולים להשיג הכל כאן, עכשיו ומייד, ועלינו לבצע פשרות בדרך. אבל התפשרות שיטתית לחיים היא סכנה לעצמנו, משום שהוא פוגעת באינטגריטי שלנו, בהערכה העצמית שלנו, בחיוביות שלנו ובילד הפנימי שבתוכנו.שמרו על האינטגריטי שלכםאל תפסיקו לחלום ולקוות - כי זהו הדלק המניע אותנו בחיים. ללא תקוות - אנו נסגרים בבית כלא, בבית של מוות, ללא אור בקצה המנהרה. זכרו, המאבק על הדברים שבאמת חשובים לכם היא טעם החיים, היא הסיבה המרכזית - אם לא היחידה - לחיים שלכם.לכן, אם ברצונכם להעריך את עצמכם ולהיות גאים בעצמכם - הילחמו על מה שחשוב לכם ואל תוותרו או תתפשרו על כך. התפשרות על עצמכם אינה כורח עליון. אל תזניחו את הילד הפנימי שבתוככם שרוצה להמשיך ולחלום, אל תתנתקו מהניצוץ שבוער בכם לנצח ולהשיג את מה דאתם חולמים עליו ואל תאבדו את התשוקה הטבעית ואת האמונה שלכם בעצמכם ובחיים המרתקים והנפלאים שאתם מרגישים שאתם זכאים לחיות.וטיפ לסיום: ככל שתתפשרו עם חייכם פחות - כך תבינו יותר עד כמה אתם היחידים ששמים לעצמכם גבולות.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה