הערכה עצמית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הערכה עצמית 

מאת   25/07/2008 |  נצפה 3567 פעמים


החיים שלכם הם בבואה של ההערכה העצמית שלכם / מאת יואב ברנזוןמדרג ההערכה העצמיתכולנו נולדים עם הערכה עצמית גבוהה. במשך חמש השנים הראשונות לחיינו ההערכה העצמית שלנו יורדת, אצל חלק מאיתנו בצורה דרסטית, בעיקר בשל השפעות סביבתיות ומשפחתיות ובשל מסרים שליליים שמועברים אלינו באופן לא מודע.בגילאים מבוגרים יותר רמת ההערכה העצמית מתקבעת ורוב האנשים נותרים עם הערכה עצמית קבועה כל ימי חייהם. כדי לשנות את ההערכה העצמית שלנו ולשפר אותה - נדרשת עבודה מודעת של שינוי גישה, ביטוי רגשי ותפיסת מציאות שונה.מה שאתם מושכים לחייכם הוא מה שאתם מפרגנים לעצמכםישנו קשר ישיר בין רמת ההערכה העצמית שלנו לבין רמת ואיכות החיים שלנו. ככל שההערכה העצמית והקבלה הרגשית שלנו היא גדולה יותר - כך רמת החיים שלנו ואיכות החיים שלנו הולכת ומשתפרת.לעומת זאת, ככל שההערכה העצמית שלנו נמוכה - כך נחיה בדלות כלכלית ונפשית גדולה יותר. אנשים בעלי רמת הערכה עצמית נמוכה ירוויחו מעט כסף, לא ימצו את הפוטנציאל הזוגי שלהם, יתפשרו על מערכות יחסים דלות וחלקיות, יימצאו בחברת אנשים ברמה נמוכה, יתפשרו על תפקידים ומקצועות שאינם אוהבים ובאופן כללי יאמצו לעצמם גישה של "קורבנות ומשרתים" ולא גישה של "אדונים ומלכים".הקשר בין הערכה עצמית וזוגיותנשים בעלות דימוי נמוך נוטות למשוך אליהן גברים חסרי אונים ותלותיים. במערכות יחסים אלה הן מקריבות מעצמן, נותנות ללא הפסק, תומכות ומעודדות ובאופן כללי מאמצות תפקיד של משרתות או משקמות ולא של בנות זוג מלכותיות המקבלות יחס אוהב, מפנק, חם ועוטף מצד הגברים.גברים בעלי דימוי עצמי נמוך נוטים למשוך אליהן נשים ממעמד נמוך ומרקע בעייתי. במערכות יחסים אלה הם מקריבים מעצמם, תומכים ומנסים ל"תקן" ולשקם את בנות זוגן, ובאופן כללי מאמצים תפקיד של מצילים ולא של גברים מלכותיים המקבלים יחס אוהב, מפנק, חם ועוטף מצד הנשים.וטיפ לסיום: הערכה עצמית היא המפתח להצלחה בחיים. מכל הדברים בעולם, ההשקעה בהערכה ובביטחון עצמי היא המשתלמת ביותר מכל הבחינות.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה