מדוע הכי משתלם לאהוב את עצמנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדוע הכי משתלם לאהוב את עצמנו? 

מאת   25/07/2008 |  נצפה 1769 פעמים


מדוע הכי משתלם לאהוב את עצמנו? / מאת יואב ברנזון

להתעורר לעצמנוהרבה אנשים ישנים את החיים שלהם. הם לא אוהבים את עצמם, ואפילו אינם מודעים לכך. הם מפחדים מהצל של עצמם, ואפילו אינם מכירים בכך. הם מלאי חששות וחסרי ביטחון ואפילו אינם מרגישים זאת. הם שליליים וביקורתיים, וזה הפך עבורם הרגל מושרש עד כדי כך שהם מאמינים שזהו האופי שלהם ושאופי אינו ניתן לשינוי.מי שלא אוהב את עצמו חי בעיניים עצומות. הוא לא רואה את עצמו ואת טבעו האמיתי, ולכן הוא אינו מסוגל לראות את המציאות כפי שהיא באמת. הוא תמיד יראה את החששות, הפחדים וחוסר השליטה שלו בחיים - במקום לראות את העוצמה, החיות, כוח הבחירה וכוח השליטה שיש בידו. אנשים ישנים הם אנשים שעמוק בפנים חושבים שהם לא שווים הרבה ושבעצם לא מגיע להם הרבה. המחשבה הזו מגשימה את עצמה והחיים נראים על כן אפורים, משעממים, מצומקים ומלאי התפשרויות מחוסר בררה.אני שווהלעומת זאת, מי שמתעורר - רואה. מי שחווה התעוררות פנימית - מכיר לפתע בעוצמתו וביכולותיו. הוא מתחיל לצמוח ולגדול - מבפנים. הוא מפסיק לחשוש והופך לממוקד. הוא מפסיק לפחוד - והופך לנועז. הוא מפסיק לוותר - ומתחיל להילחם ולעמוד על זכויותיו. הוא מפסיק לחשוש - ומתחיל לחיות באמת.אנשים שאוהבים את עצמם מרגישים שהם בעלי נפח ונוכחות פנימית. הם חשים את העוצמה הפנימית אשר מעניקה להם את הכוחות להתקדם, לנצח, לעשות ולהגשים את החלומות שלהם. כוח הרצון שלהם גדל פי כמה. הנחישות שלהם מתגבשת. השאפתנות והאמביציה שלהם גדלים. התעוזה והיצירתיות שלהם מתעצמים. אנשים כאלה מרגישים שהם שווים באמת. עמוק בפנים הם מרגישים "מגיע לי". המחשבה הזו מגשימה את עצמה וחייהם הופכים תוך זמן קצר לחיים לצבעוניים, מרתקים, מלאי הצלחות ונצחונות.ההשקעה בעצמנו - הכי משתלמתמעט מדי אנשים משקיעים את עצמם באהבה עצמית. רובם משקיעים את האנרגיה שלהם בדברים הטפלים של החיים - בחששות, באינטריגות, בריכולים, בקנאות, בתחרותיות, בכסף, באיסוף ידע ואינפורמציה ובהאדרת האגו של עצמם. זכרו, האהבה היא הכוח האמיתי היחיד. נסו פחות לקנא באחרים ויותר לאהוב את עצמכם. נסו יותר לקבל את עצמכם ופחות לעטוף את עצמכם בסממנים של הצלחה מדומה. נסו יותר לבטא את עצמכם האמיתי ופחות להכריח את עצמכם להיות מה שאתם לא. השקיעו באהבה עצמית - ותקצרו את הפרות הטובים והמתוקים ביותר שאי-פעם תוכלו לקצור.ההשקעה באהבה עצמית היא ההשקעה המשתלמת ביותר מכל בחינה שהיא. מי שמזין את עצמו במשך מספר חודשים באהבה עצמית - יגיע להשגים מדהימים בכל שטחי החיים. יש להבין שאהבה עצמית היא מיומנות נרכשת. אהבה עצמית אינה תכונת אופי אלא יכולת שיש לטפח. כל שצריך הוא להשקיע בלמידת המיומנות הזו. כל שנדרש הוא להתמיד בשימוש במיומנות הזו. פחדנות, חוסר ביטחון, פסימיות ושליליות אינם קווי אופי. אלה הרגלים בלבד. והרגלים ניתן לשנות בקלות - על ידי יצירת הרגלים חיוביים במקומם. צרו לעצמכם הרגל חיובי לאהוב את עצמכם - וכל חייכם ישתנו מן הקצה לקצה.וטיפ לסיום: אם ברצונכם לגדול באמת - השקיעו את עיקר האנרגיה שלכם באהבה עצמית. כל דקה שתשקיעו באהבה תקבלו פי מאה בתמורה.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה