מהו ההבדל בין גדילה עסקית וצמיחה עסקית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו ההבדל בין גדילה עסקית וצמיחה עסקית? 

מאת   23/07/2008 |  נצפה 2380 פעמים


מהו ההבדל בין גדילה עסקית וצמיחה עסקית? / מאת יואב ברנזוןצמיחהצמיחה נמדדת במונחים של רווח. ככל שעסק מרוויח יותר בשורה התחתונה - כך הוא צומח יותר ומביא יותר פירות ורווחים לבעלי העסק. צמיחה עסקית היא תולדה של תחכום, יעילות, מתן שירות טוב ומוכנות למאמץ רב יותר ולאחריות גדולה יותר.עסקים רבים אינם צומחים משום שהם אינם מוכנים להתייעל, לעבוד קשה יותר ולתת יותר מעצמם. חלק מהעסקים אינם צומחים דווקא משום שהם גדלים כל הזמן והגדילה הזו מביאה לצמיחה שלילית.גדילהגדילה נמדדת במונחים של גודל. גדילה של עסק היא הגדלה של מספר העובדים, הגדלה של מספר המכונות, הגדלת מספר מוקדי השירות, הגדלת מספר הרכבים, הגדלת מספר הפרויקטים או הגדלת מספר תחומי העיסוק.עסקים רבים משקיעים מאמצים גדולים מדי בתהליך הגדילה שלהם, מבלי לשים לב גם לתהליך הצמיחה שלהם. גדילה לא נכונה או מהירה מדי מביאה ברוב המקרים לצמיחה שלילית, כלומר להפסדים.גדילה מואצת מביאה לצמיחה שליליתצמיחה חשובה יותר מגדילה. גדילה נובעת בדרך כלל מהראש ומהפנטזיה, והיא קשורה באגו של אנשים שרוצה לראות דברים גדולים, ענקיים ומרשימים. עסקים רבים משקיעים בגדילה מהמקום של רושם ופוזה, ולאחר זמן רב לא רב הם קורסים משום שהם הזניחו את הצמיחה של העסק שלהם והשקיעו רק בגדילה.זו לא חכמה לגדול עסקית, החכמה היא לצמוח באופן עקבי ולהגיע למיצוי כושר הצמיחה - רק אז ניתן לשקול הגדלת העסק כדי לאפשר צמיחה נוספת של העסק. או במילים אחרות, אין טעם לשים צמח קטן בכלי ענקי. עדיף לשים את הצמח בכלי מתאים ולחכות שהצמח יגדל - ורק אז להעביר אותו לכלי גדול יותר.וטיפ לסיום: צמיחה של עסק תמיד קודמת לגדילה שלו. תהליך גדילה של עסק בא רק אחרי מיצוי כושר הצמיחה שלו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה