כיצד לצאת ממצבים של קושי בקבלת החלטות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד לצאת ממצבים של קושי בקבלת החלטות? 

מאת   21/07/2008 |  נצפה 6275 פעמים


כיצד לצאת ממצבים של קושי בקבלת החלטות? / מאת יואב ברנזוןקושי בקבלת החלטותאשים רבים סובלים מקשיים בקבלת החלטות בחיים. הקושי הזה תוקע אותם, מבלבל אותם, עוצר אותם מלהתקדם ומלצמוח וגורם להם לתחושה שלילית, גרועה, כבדה ומהססת.קשיים בקבלת החלטות נובעים מתפיסה שגויה של המציאות ולא משום הקושי האמיתי לקבל החלטה. קבלת החלטה היא קלה ברגע שניגשים לבעיה בצורה נכונה ולא בצורה שגויה.ההתמקדות הלא נכונהרוב האנשים הסובלים מקשיים בקבלת החלטות מתמקדים בשאלה: "מהי ההחלטה הנכונה?" במקום בשאלה: "מה עליי לעשות כעת?". חשוב להבין שקבלת החלטות היא תהליך ולא אקט חד-פעמי כמו פיתרון של בעיה מתמטית.תהליך נכון ובריא של קבלת החלטות היא עשייה מלאה. העשייה מובילה להתנסות, שמובילה להבנה עמוקה יותר על עצמנו ושל הצרכים שלנו, שמובילה בסופו של דבר להתפתחות ולצמיחה בכיוונים הנכונים.לקחת צדאם אתם תקועים בסיטואציה מסוימת של קושי בקבלת החלטות נסו לזנוח את השאלה "מהי ההחלטה הנכונה?" ובמקום זאת שאלו את עצמכם "מה עליי לעשות כעת?".נסו לקחת צד, כלומר לקחת החלטה כלשהי כרגע ולעשות אותה הכי טוב שאתם יכולים. אם תצליחו להתקדם - מה טוב. אם אתם שוב מוצאים את עצמכם תקועים - שנו את ההחלטה ועשו משהו אחר. צפו בתוצאות ובהתאם לכך המשיכו לחפש את הדרך הנכונה עבורכם.וטיפ לסיום: קבלת החלטות היא היכולת להיכנס לתוך תהליך של צמיחה שמה שחשוב בו היא לעשות את הטוב ביותר שלנו בכל רגע ורגע במקום לבזבז אנרגיה בניסיון למצוא את הדבר הכי נכון לנו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה