הנושא בטיפול
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הנושא בטיפול 

מאת   22/12/2005 |  נצפה 4792 פעמים

העניין בטיפול. 22.12.2006

מאת: צבי גיל המאמר מופיע גם באתר המחבר "זרקור"


המונח "יהיה בסדר" שלט פעם בביורוקרטיה הישראלית שלטון ללא מצרים.נאמר עליו ונכתב עליו רבות,בהתייחסות רצינית, סאטירית וקומית.עדיין ישנם מדורים לרבות באתרים וירטואליים בשם זה.באתר של גל"צ "יהיה בסדר" נאמר:זורקים אותך מן הדירה כי אתם מאחרים עם תשלום המשכנתא,התרופה שלכם נמצאת בסל התרופות אבל אתם לא חולים במחלה הנכונה,הבת שלכם התחתנה עם עובד זר ומאיימים לגרש אותו........יהיה בסדר". באתר starmed מצאתי מסר שכותרתו "אם לא תמות ?יהיה בסדר".

אבל בעוד שה "יהיה בסדר" עדיין חי ונושם המחליף הרשמי שלו הוא "העניין בטיפול". ביום ד' יצאו הנכים למחאה על בעיה שנוגעת לכלי שבהם הם נעים- כסא הגלגלים,שבלעדיו הם נדונים למעצר בית.לנכים יש הרבה בעיות,פיסיות,נפשיות וכלכליות והם ציבור פגיע מאוד.העילה הפעם: העדר טכנאים לתיקון הכיסאות.ביומן הצהרים של רשת ב' השתתפה נציגת הנכים ולאחר שהיא אמרה מה שאמרה המראיינת מסרה כי ממשרד הבריאות הודיעו ש"העניין בטיפול". על כך השיבה הנכה.הם אמרו זאת גם בפעם הקודמת .

פעם בכולבוטק הקלאסי כאשר העלו סוגיה על מוקד, העורכים,רפי גינת או גדעון רייכר,הודיעו בסוף התחקיר:אנו נשוב ונבדוק כיצד נפתרה הבעיה. כיום התקשורת תחזור אל הנושא לא במעקב אלא כאשר תהיה הפגנה חדשה.ואז נחשו מה יאמר משרד הבריאות או כל משרד או גורם ציבורי אחר.יאמרו "העניין בטיפול".כל עוד אין קבוצות לחץ אשר ידחפו מוסרית וחברתית את כסאות הגלגלים של הנכים,או יפגינו למען החולים והזקוקים לסיעוד,כול עוד הבריאים בגופם ובנפשם,יעמדו ויישבו מן הצד, שהרי הם לא זקוקים לעזרה- העניין יהיה "בטיפול", לא נמרץ.
צבי גיל הוא עיתונאי וסופר. מילא תפקידים בכירים ברדיו ובטלוויזיה במסגרת רשות השידור. הוא עוסק בפרוייקטים שנוגעים לתקומה של ניצולי השואה והתפקיד שהם מילאו בהקמת המדינה ובביסוסה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה