כיצד להתמודד עם אמא פולשנית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד להתמודד עם אמא פולשנית? 

מאת   21/07/2008 |  נצפה 4620 פעמים


כיצד להתמודד עם אמא פולשנית? / מאת יואב ברנזוןאמא חסרת גבולותאמא פולשנית היא אמא דומיננטית, שתלטנית וחסרת גבולות שאינה מרסנת את עצמה אלא מעורבת בחיי הסובבים אותה בצורה מאסיבית ומוגזמת מדי, עד כדי כך שהיא מוחקת את קיומן העצמאי והייחודי של בנותיה.אמא פולשנית היא אמא שתמיד מנהלת מאבקי כוח עם בנותיה. היא מאמינה שעליה לשלוט בהן ולחנך אותן באופן מיוחד כדי ש"לא תצאנה כמוה".מחיקת הילדה - מרדנות ומאבקי כוחאימא פולשנית מתייחסת בביטול לבנותיה, היא מתעלמת מרצונותיהן, מהעדפותיהן ומאופיין הייחודי וכופה עליהן התנהגות "רצויה" ומקובלת "כפי שצריך".האירוניה היא, שככל שהאימא הפולשנית מנסה למחוק את אישיותן של בנותיה - כך הן הופכות מרדניות ונוקשות יותר כלפיה, דבר שרק מחריף את יחסי השנאה, הקנאה, הכוחנות והפחד ביניהן.יצירת זהות אוטנטית מחדשבבסיס העניין, אימא פולשנית היא אישה אכולת רגשות אשם שלא נתנה לעצמה להיות ייחודית ואמיתית משום שהיא מאמינה שהיא "לא בסדר". היא מנסה לכפות על בנותיה התנהגות נורמטיבית, מאולצת ומלאכותית - מתוך פחד מהחברה וניסיון נואש לרצות את הסובבים אותה ולהרגיש כביכול "בסדר". כפי שהיא מחקה את האישיות האוטנטית של עצמה - כך היא מנסה לכפות על בנותיה התנהגות "נכונה" על חשבון ההתנהגות האוטנטית שלהן.אימא פולשנית היא אישה שאינה מקבלת את עצמה באמת, ולכן אינה מאפשרת גם לבנותיה להיות מי שהן. היא מנהלת איתן מאבקים של שנים על גבי שנים בניסיון נואש לשלוט בהן, לסרס אותן ולדכא את הצרכים שלהן בכל מחיר.וטיפ לסיום: הדרך להתמודד עם אימא פולשנית היא לשמור אותה במרחק בטוח, ליצור ולבצר מרחב אישי שמור ומוגן מפניה ולבטא מולה את הקול האוטנטי ללא פשרות.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה