להורות יש התחלה וסוף - מה קורה אחרי שלב ההורות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

להורות יש התחלה וסוף - מה קורה אחרי שלב ההורות? 

מאת   21/07/2008 |  נצפה 2216 פעמים


להורות יש התחלה וסוף - מה קורה אחרי שלב ההורות? / מאת יואב ברנזוןהורות - התפקיד, החובות והזכויותלהורים יש תפקיד הכולל חובות וזכויות מוגדרות. תפקיד ההורים הוא להכין את הילדים לחיי עצמאות והצלחה בעולם שבחוץ. התפקיד הזה כולל את החובה לטפח ולדאוג לילדים, לבסס את ביטחונם העצמי, לאהוב אותם ולעודד אותם להגשים את החלומות והמטרות האמיתיות שלהם.זכויות ההורים בשלב ההורות הם מרות, סמכות, כוח אכיפה והנהגה. רק דרך זכויות-היתר הללו ההורים מסוגלים להוביל את הילדים אחריהם, לקבוע להם הרגלים, מנהגים, גבולות ומגבלות.סיום תפקיד ההורות - מה אחרי?תפקיד ההורות מסתיים בכל משפחה באותו השלב - בשלב שבו הילדים מגלים רצון עצמאי, רוצים בעצמאות שלהם ומוכנים להיות אחראיים על עצמם. בשלב זה תפקיד ההורות מסתיים, ועל ההורים לסגת ממנו חזרה ללא מאבקים ותירוצים.הורים מאבדים באופן אוטומטי את זכויות-היתר המיוחדות שהיו להם כהורים בשלב שאחרי ההורות. בשלב שאחרי ההורות עליהם לוותר על המרות, הסמכות, כוח האכיפה וההנהגה. במקום זאת, הם הופכים חזרה מ"הורים" לאנשים בדיוק כפי שהילדים שלהם מפסיקים להיות "ילדים" ומתחילים להיות אנשים.חוקי המשחק החדשים - כבוד הדדי, חופש אישי ותקשורת שווההורים ממלאים את תפקידם כמו בקדנציה. ברגע שהקדנציה תמה - אין להם עוד זכות אוטומטית לכפות את דעתם, להטיל מרות או לאיים בכוח האכיפה כדי לגרום לילדיהם לנהוג כפי שהם רוצים.חוקי המשחק החדשים בין ילדים שגדלו והתעצמו לבין הורים שסיימו את תפקידם ההורי מחייבים את שני הצדדים: כבוד הדדי והתחשבות הדדית, חופש אישי ותקשורת שווה.וטיפ לסיום: הורים רבים אינם יודעים מתי תם תפקידם כהורים והם מתעקשים לכפות, להתערב, להביע את דעתם ולאיים על ילדיהם בניסיון להנציח את ההורות שלהם ולהנהיג את ילדיהם בכפייה.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה