מהו תפקידם של הורים טובים ומי הם הורים גרועים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו תפקידם של הורים טובים ומי הם הורים גרועים? 

מאת   21/07/2008 |  נצפה 5157 פעמים
מהו תפקידם של הורים טובים ומי הם הורים גרועים? / מאת יואב ברנזוןהורה טובהורה טוב הוא הורה אוהב. הוא מקבל את ילדיו, אוהב אותם, תומך בדרך שלהם ומעודד אותם להיות מי שהם ומה שהם ללא סייגים ותנאים.הורים טובים הם הורים בוגרים הנאמנים לילדים שלהם. הורים טובים הם הורים שמעודדים את הילדים שלהם להצליח, להתקדם ולהשתפר, הם מאפשרים לילדים להיות טובים מהם, הם נהנים מההצלחות של הילדים והם גאים בהם בכל תנאי.הורה גרועהורה גרוע הוא הורה שאינו אוהב את ילדיו. הוא דוחה אותם, שופט אותם, "מחנך" אותם ללכת בדרך שלו, שולל מהם את הזכות להיות מי שהם ומה שהם ומתנה את תמיכתו הרגשית והכלכלית ויחסו אליהם בכך שהם ירצו אותו, יהיו "ילדים טובים", יצייתו ויעשו רק מה שהוא אומר להם.הורים גרועים הם הורים ילדותיים הבוגדים בילדים שלהם. הם מתחרים בילדים שלהם ואינם מניחים להם להצליח - במיוחד לא בדרך אחרת מהדרך שלהם. הורים גרועים נותנים "בונוסים" ו"מתנות" רק לילדים שהולכים בדרך שלהם. הם סובלים, מקנאים ונלחמים בכל גילוי של חשיבה עצמאית של הילדים שלהם ו"מענישים" אותם על כל סטייה מהדרך "הנכונה". הם הורים שתלטניים, כוחניים, שקרנים, אלימים ונוקשים במקום להיות הורים מקבלים, אוהבים, אמינים ומפרגנים.כיצד מתמודדים עם הורים גרועים?הורים גרועים הם הורים ששולטים בילדים שלהם ומשתמשים בהם כדי להאדיר את עצמם. הם אינם מביאים ילדים לעולם כדי לתת, לעזור, לקדם ולבנות אנשים עצמאיים בעלי חיים משלהם אלא אנשים צייתניים שיסגדו להם ויכבדו אותם.הדרך להתמודד עם הורים גרועים היא להתרחק מהם, לבלום את ההתערבות המרעילה או המזיקה שלהם, לא להסתמך עליהם או לצפות מהם לדבר ובמקביל לבנות בסיס כוח עצמאי שלא יאפשר להורים להתערב ולשלוט בחיים של ילדיהם.וטיפ לסיום: הורים גרועים הם הורים לא מפותחים מבחינה רגשית שלא יודעים או לא מסוגלים לאהוב באמת את ילדיהם ולפרגן להם.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה