מהו מנגנון הסתרת העצמי ומי משתמש בו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו מנגנון הסתרת העצמי ומי משתמש בו? 

מאת   21/07/2008 |  נצפה 1983 פעמים
מהו מנגנון הסתרת העצמי ומי משתמש בו? / מאת יואב ברנזוןעולם כפולאנשים שגדלו בבית שבו לא אהבו אותם, לא קיבלו אותם ולא איפשרו להם להיות מי שהם - בונים לעצמם עולם כפול, ולמעשה חיים כל חייהם בשני קווים מקבילים שלעולם אינם נפגשים.העולם הכפול שלהם הוא עולם של היגיון מול רגש. בהיגיון הם עושים את מה שהם אמורים או צריכים לעשות, אבל ברגש הם חיים את האמת שלהם. בהיגיון הם "משחקים" את המשחק "הנכון" שמצופה מהם - אבל בפנים בלב הם כמהים למשהו אחר לגמרי. למעשה, הם מסתירים את עצמם - כי זה מה שהם למדו לעשות בבית.חוסר סיפוק והטעייהאנשים שחיים באמצעות מנגנון ההסתרה הם אנשים לא מסופקים שחיים כל חייהם בסוג קבוע של שקר עצמי והטעיית אחרים. תחילה הם משקרים לעצמם לגבי מי ומה שהם - ולאחר מכן הם משקרים גם לאחרים.בבסיס העניין, אנשים שחיים בעולם כפול משתמשים באנשים סביבם כדי לשרוד או כדי להיות "בסדר". הם מטעים את בני הזוג שלהם, משקרים להם, בוגדים בהם, מרמים אותם ומסתירים מהם את האמת רק כדי לא להיות אמיתיים.בושה מול גאווהאדם יכול להתבייש בעצמו או להיות גאה בעצמו. אנשים שבונים עולמות כפולים - הם אנשים שמסתירים את עצמם כל חייהם כי הם מתביישים בעצמם ומרגישים שהם לא בסדר כפי שהם.במקום להיות גאים במי שהם - הם מסתירים את עצמם. במקום לקבל את עצמם - הם דוחים את האני האמיתי שלהם, ובמקומו הם בונים אני מזויף שנועד ליצור מסכה על פניהם האמיתיות.וטיפ לסיום: קבלה עצמית מתחילה מתחושה עמוקה של גאווה על מי שאנחנו - בדיוק כפי שאנחנו עכשיו.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה