מה קורה לנשים שמנהלות מלחמות או צוברות טינה עמוקה כלפי אימותיהן?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה קורה לנשים שמנהלות מלחמות או צוברות טינה עמוקה כלפי אימותיהן? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 2106 פעמים
מה קורה לנשים שמנהלות מלחמות או צוברות טינה עמוקה כלפי אימותיהן? / מאת יואב ברנזוןהזדהות יתר עם אבא נובעת מפחד להיות כמו אימאנשים שמבקרות, מגנות, שופטות, מזלזלות או נלחמות באימהות שלהן במשך שנים הן בדרך כלל נשים שמזדהות בצורה מוגזמת עם האבות שלהן. מבלי להיות לגמרי מודעות לכך, הן מנסות להידמות עד כמה שניתן לאבא שלהן כדי להתרחק עד כמה שניתן מדמותה של האימא שלהן.הבעיה שנשים כאלה יוצרות לעצמן היא בלבול ושנאה פנימית. במקום לקבל את אימא ואת אבא שלהן בצורה מאוזנת, הן בוחרת להזדהות באופן טוטאלי רק עם אבא, כאשר הסיבה שהן מזדהות איתו אינה שלמה ואמיתית אלא נובעת מכך שהן פשוט אינן רוצות להידמות לאימא שלהן והן אינן מקבלות את אימא שלהן. במילים אחרות, הן הופכות להיות "פרו אבא" כי הן "אנטי אמא".אובדן נשיות, אימהיות וקבלהכאשר אישה מנוכרת לאימא שלה ומזדהה באופן טוטאלי עם אבא שלה היא אוטומטית מאבדת את הנשיות שלה, את האימהיות שלה, את הרוחניות שבה ואת יכולת הקבלה שלה. ברבות הימים, מרוב שהיא קרובה לגברים, מזדהה עם גברים, מחקה גברים ומתחרה בגברים - היא הופכת גברית יותר ויותר, ומתרחקת עוד יותר ממקורותיה הנשיים.חשוב להבין, ששורשיה האמיתיים של כל אישה נעוצים קודם כל בעולם הנשי ובאימא שלה, ורק אחר-כך בעולם הגברי ובאבא שלה. לכן, כדי להגיע לרווחה ולשגשוג עצמי עליה להתחבר קודם כל לקבוצת המקור והשייכות שלה - הנשים - לפני שהיא מזדהה ומחקה את עולם הגברים.בוז לרכות ושנאת נשיםרוב הנשים המודרניות שהן "אנטי אימא" הן נשים שבזות לרכות של האימהות מהדור הישן. הן רואות בהן נשים חלשות, כנועות, מסורסות ורכרוכיות בעוד שלגבי עצמן הן בונות דימוי שקרי ומוגזם של נשים "חזקות", "מובילות" ו"שולטות".למרבה הטרגדיה, ההזדהות המוחלטת של אותן נשים עם עולם הגברים אינה נובעת מקבלה עצמית ומאהבה עצמית אלא דווקא משנאה עצמית ומשנאת נשים. הבוז של אותן נשים לרכות ולקבלה המסמלים את עולם הנשים מביא אותן, בסופו של דבר, גם לתחרות מוגזמת והרסנית עם גברים וגם לבעיות גדולות ומורכבות בחייהן כנשים, כמו למשל: דומיננטיות יתר, חוסר יכולת להתחתן, בדידות זוגית, פחד מאימהיות, חוסר פוריות, ביקורת ונוקשות עצמית, פחד מחיי שיתוף, עצבנות וחרדתיות כרוניים, חוסר סיפוק עצמי, מחסומים רגשיים וסירוס מיני.וטיפ לסיום: לפני הכל - לאישה מותר וכדאי לאהוב את העובדה שהיא אישה במקום להתנכר לנשיות ולרכות הטמונים בה ובאימא שלה.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה