מה ההבדל בין בית פטריאכלי ובית מטריאכלי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה ההבדל בין בית פטריאכלי ובית מטריאכלי? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 9743 פעמים
מה ההבדל בין בית פטריאכלי ובית מטריאכלי? / מאת יואב ברנזוןבית אבהי הוא בית מבוסס ומתפקדבית אבהי הוא בית הנשלט על ידי הגברים ועל ידי הגישה הגברית בבית. זהו בית של היררכיות, של שאפתנות חומרית, של השגים לימודיים, של סדר, משמעת, כוח ועוצמה. בית אבהי הוא בית ששואף להצלחה בעולם הגברים - דהיינו הצלחה חומרית והתקדמות מקצועית.בבית אבהי הגברים הם דומיננטיים ושולטים ואילו הנשים הן צייתניות, רכות, מסייעות, שקטות, יציבות וחלשות יותר - ולעיתים קרובות אף חולניות או לא מתפקדות. הן מסתמכות על הכוח ועל החסות של האבא והבנים. הן מוגנות יותר מפני העולם ובדרך כלל חיות חיים נוחים ללא דאגות הישרדיות וכלכליות. בבית אבהי בדרך כלל ישנו שפע כלכלי ותחושת ביטחון ויציבות חומרית.בית אימהי הוא בית קשוב וחםבית אימהי הוא בית הנשלט על ידי הנשים ועל ידי הגישה הנשית בבית. זהו בית של קבלה ושויון, של שאפתנות רוחנית, של יצירתיות ורכות, של חופש אישי, של אומנות, חברות, הענקה, מסירות וקרבה רגשית. בית אימהי הוא בית ששואף להצלחה בעולם הנשים - דהיינו הצלחה רוחנית והתפתחות אישית.בבית אימהי הנשים הן הדומיננטיות והשולטות ואילו הגברים הם צייתניים, משתפי פעולה, מסייעים לנשים, שקטים, מבולבלים וחלשים יותר - ולעיתים קרובות אף חולניים או לא מתפקדים. בבית אימהי הגברים מסתמכים על ההנחייה וההדרכה של האמא והבנות ופחות סומכים על עצמם. הם מחפשים הגנה מפני העולם ובדרך כלל נמנעים מלקחת אחריות על חייהם, אלא מותירים את הדאגה, המתח והאחריות לנשים. בבית אימהי בדרך כלל אין שפע אלא מחסור כספי ודאגה כלכלית מתמדת.איזה בית ברצונכם להקים?ישנו הבדל אדיר בין בית אימהי לבית אבהי. מי שבוחר בבית אימהי - בוחר ברכות ובחופש, אבל גם בחוסר סדר, תחושת מחסור, בלבול וריפיון. לעומת זאת, מי שבוחר בבית אבהי - בוחר במשמעת ובכוח רצון, אבל גם בדלות רוחנית ורגשית, באטימות ובטכניות מוגזמת.שימו לב, הניהול הטוב ביותר לבית הוא הניהול המשולב: גם ניהול אבהי של סדר ומשמעת ברזל וגם ניהול אימהי של רכות, הרמוניה, יחסי אנוש ויופי. גם שאפתנות, כוח, עוצמה וכסף מהצד האבהי וגם סולידריות, חברות, תמיכה ואמפטיה לחלשים מהצד האימהי.וטיפ לסיום: השילוב בין ניהול אבהי לניהול אימהי הוא שילוב מנצח ואופטימלי.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה