מהי הורות חמה וכיצד יוצרים אותה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הורות חמה וכיצד יוצרים אותה? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 1867 פעמים
מהי הורות חמה וכיצד יוצרים אותה? / מאת יואב ברנזוןהורות קרההורות קרה היא הורות שבה להורים אין סבלנות ואין יחס לילדים. הורים לחוצים, עצבניים, משימתיים ותכליתיים מדי שמרוכזים בדאגות ובצרות של עצמם אינם יודעים ליצור הורות חמה אלא הורות קרה.במסגרת ההורות הקרה הזו הם מפתחים יחס בסיסי ועקבי של חוסר סבלנות לילדים שלהם. אין להם זמן להיות איתם. אין להם זמן להסביר להם. הם תמיד רצים לאן שהוא. הם אינם נגישים, כי הם תמיד עסוקים. הם לא עונים על שאלות. הם לחוצים ועצבניים. הם אינם מסבירים את ההחלטות שלהם אלא מחליטים באופן שרירותי. הם מאיימים ורבים עם הילדים שלהם בניסיון לכפות עליהם את ההחלטות הבלתי מוסברות שלהם. הם אינם מעניקים יחס מכבד לילדיהם אלא רואים בהם רכוש, פונקציה שאמורה "לעבוד" בצורה יעילה ולא "להפריע" יותר מדי לחייהם. עם הזמן, הילדים מתרחקים מההורים, שומרים מהם מרחק, מאבדים את האמון שלהם בהורים ויוצרים לעצמם עולם פנימי וסגור משלהם.הורות חמההורות חמה קשורה ביחס חם. הורה סבלני, אכפתי ורגשי תמיד מתייחס לילדיו. הוא מדבר איתם אמת. הוא מסביר להם. תמיד יש לו את הסבלנות לענות על שאלותיהם. אכפת לו מהם. הוא אינו מעמיס עליהם את הצרות שלו. הוא שם אותם בראש סדר העדיפויות שלו בחיים וחושב על טובתם.הורות חמה קשורה קודם כל ביחס מכבד, אמיתי ובגובה עיניים לילדים. היא קשורה בסבלנות אינסופית, במוכנות תמיד להיות נוכח שם, להיות רגוע ופתוח, לקבל את הילד ולהיות קשוב לצרכיו.יחס גורר יחסילדים מתרחקים מהורים מרוחקים. הורים שעסוקים כל חייהם במרדף החיים מרחיקים מעליהם את הילדים שלהם. לימים, הילדים תופסים את המרחק הזה כמשהו טבעי והם מוצאים לעצמם פתרונות אחרים לחייהם.ילדים רבים תופסים מרחק מהורים מאכזבים שלא היו שם בשבילם. הם עוברים למדינה אחרת, בוחרים בסגנון חיים שונה לגמרי, לעיתים הם הופכים בעצמם לאנשים מרוחקים וברוב המקרים הם מרגישים אשמים על כך שהוריהם לא ידעו לאהוב אותם.וטיפ לסיום: הורות טובה קשורה בדבר בסיסי אחד בלבד - יחס סבלני ואכפתי כלפי הילדים.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה