מה קורה לאנשים שחיים סביב הורה מצל?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה קורה לאנשים שחיים סביב הורה מצל? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 2078 פעמים
מה קורה לאנשים שחיים סביב הורה מצל? / מאת יואב ברנזוןהורה מצל הוא אדם דומיננטי מדיהורה מצל הוא אדם דומיננטי, שתלטן, חזק ואגרסיבי מדי. הורה מצל הוא בדרך כלל אדם ללא אמונה, אדם שלוקח על עצמו את הכל, אינו משאיר לאחרים דבר, אינו סומך על אחרים ואינו מניח להם לגדול לצידו.הורה מצל גורם לכך שילדיו יהיו חלשים ותלויים בו כל חייהם, הוא קושר אותם אליו ואינו נוסך בהם את הביטחון להאמין בעצמם, בכוחם ובעצמאותם. כתוצאה מכך, הם חלשים ולכן הם נצמדים אליו כל חייהם.במקום לגדל - הוא ממית ומחלישהורה מצל פוחד שיעזבו אותו. לכן, הוא דואג להחליש ולהמית את סביבתו, כדי שאנשים ימשיכו להקיף אותו. הוא גורם לילדיו להיות תלויים בו. הוא גורם לבני הזוג שלו להיתלות בו.הוא מתערב בכל דבר שקורה סביבו, הוא מחליט עבור אחרים, הוא מנתב אחרים למקומות שהוא רוצה בהם, הוא מבקר ושופט אחרים ובסופו של דבר הוא מבטיח את האינטרס הצר של עצמו בלבד - להיות החזק והקובע היחיד.ליד הורה מצל - כולם מסכנים ותלותייםנשים מצלות יוצרות ילדים תלותיים, בני זוג תלותיים וחסרי אונים והורים שנשענים עליהן ושואבים מהם אנרגיה. גברים מצלים יוצרים ילדים תלותיים וחסרי ביטחון עצמי, נשים מושפלות וחסרות אונים והורים לא עצמאיים.ליד הורה מצל כולם מסכנים ומושפלים. כמו שהדשא מתחת לעץ גדול ורחב אינו יכול לגדול כי אין לו שמש - כך לא ניתן לגדול ליד הורה מצל, כי אין את תנאי הגידול המאפשרים גדילה לידו ולצידו.וטיפ לסיום: הורה מצל חייב ללמוד לאפשר לאחרים לצמוח, להתחזק ולגדול לידו מבלי להיות מאוים מכך, אחרת בסופו של דבר כולם ינטשו ויזנחו אותו בזקנתו.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה