מהו המקור למאבקים וריבים בתוך המשפחה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו המקור למאבקים וריבים בתוך המשפחה? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 1699 פעמים


מהו המקור למאבקים וריבים בתוך המשפחה? / מאת יואב ברנזוןיש רק דרך אחתמרבית המאבקים המשפחתיים נובעים במקורם מעמדה מוצקה וברורה מדי של ההורה הדומיננטי במשפחה. הורה זה מאמין בדרך חיים אחת, בבחירות מסוימות מאוד ובסיכוי להצליח בחיים בצורה מסוימת ולא אחרת.כתוצאה מכך, כל חריגה מהדרך "האחת והיחידה" על ידי הילדים נתפסת בעיני ההורה הדומיננטי כמעשה "לא חוקי", בלתי אפשרי, מתריס ובוגדני מצידם הראוי לעונש ולסנקציות.ההורה הדומיננטי מרגיש נבגד, מרומה או מושפלילדים שאינם הולכים בדרך של ההורה הדומיננטי מוענשים מיידית. צורות הענישה הן מגוונות מאוד וכוללות: חרם, שתיקה, התעלמות, ניתוק קשר, מניעת כספים או עזרה אחרת, זלזול, ביטול, העדפת הילדים שהולכים "בתלם" וכו'.בכל פעם שילד חורג מהשקפת עולמו של ההורה הדומיננטי ונכשל - ההורה הדומיננטי יקבל אותו בשמחה לחיקו כדי להוכיח לו עד כמה הוא טעה ועתה הגיע הזמן "לחזור למוטב". אולם אם אותו הילד מצליח "בדרכו שלו" בעולם, ההורה הדומיננטי ירגיש נבגד, מובס, מושפל או מרומה על ידו. במצב כזה הוא יפעל באופן הכרתי ותת-הכרתי כנגד אותו ילד חורג משום שילד זה מוכיח הלכה למעשה שההורה הדומיננטי טועה, והורה דומיננטי אינו מסוגל לקבל את העובדה שהוא אינו תמיד צודק.טובת הילדיםהורים גרועים הם הורים הפועלים ממקום של אגו. מה שחשוב להם הוא להוכיח שהם צודקים מכיוון שאופן החשיבה שלהם הוא צר, סגור, מקובע והם אינם מכירים צורות חיים וחשיבה השונות משלהם. אותם לא מעניין האם הדעות שלהם באמת מוצדקות, מתאימות או נכונות לילדים שלהם, אלא רק העובדה שהם צודקים ולא טועים.לעומת זאת, הורים טובים הם הורים שמאפשרים לילדים שלהם למצוא את דרכם ולעצב את חייהם בצורה שתתאים להם. הם מוכנים לעזור ולסייע לילדים על פי דרכם של הילדים ולא לפי הדעות המוקדמות שלהם.וטיפ לסיום: הורה חייב לקבל את האפשרות שהוא לא תמיד צודק. עליו להכיר בכך שבסופו של דבר ילדיו יודעים טוב ממנו מה טוב להם ומה לא.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה