ילד מופרע נולד למשפחה של הורים חלשים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ילד מופרע נולד למשפחה של הורים חלשים  

מאת   20/07/2008 |  נצפה 7034 פעמים


הורים חסרי סמכות וחלשיםילדים מופרעים מתפתחים בבית בו ההורים הם חלשים וחסרי סמכות. מופרעות של ילדים היא תוצאה של חולשה של ההורים ולא תכונה שעומדת בפני עצמה ומשויכת לילדים עצמם.ילדים מופרעים מזהים את החולשה של ההורים ואת הפחד שלהם מלהציב להם גבולות ברורים ואפקטיביים והם מנצלים זאת כדי להשיג את התשוקות והגחמות שלהם.ילד מופרע הוא ילד שלא העיזו להציב לו גבולות ברוריםעם השנים הילד המופרע חש בטוח בעצמו עד כדי כך שהוא יכול לדרוס ולרסק את הוריו, מבלי שיהיה להם מענה או כוח להתנגד לו ולרסן את המופרעות וההשתוללות שלו.בדרך כלל, הורים חלשים הם הורים שאינם מעיזים להעמיד את הילד המופרע שלהם במקום. במקום זאת, הם דווקא מנסים ככל יכולתם לספק לו את מירב התנאים ואת מרבית רצונותיו כדי לספק אותו כביכול. בכך הם רק מחמירים את בעיית המופרעות וחוסר הגבולות שלו.ילד מופרע זקוק נואשות למסגרת חזקה וברורהככל שעובר הזמן, הילד המופרע אשר חי בחופש אדיר ובעוצמה פנימית מוגזמת חש צורך הולך וגדל דווקא בגבולות ובחוקים נוקשים כי הוא הולך לאיבוד בתוך הכוח האישי חסר הגבולות שהוא גילה בתוכו. כשהוא אינו מוצא אותם אצל הוריו משום שהם חוששים ממנו ואינם סומכים על עצמם מספיק, הוא ינסה למצוא אותם במקומות אחרים תוך עימות מתמיד על גבולות עם סמכויות חיצוניות כמו מורים, מנהלים, שוטרים, מפקדים, חברים מפוקפקים או בני ובנות זוג מסוכנים.ילד מופרע הוא ילד שזקוק לסמכות הורית חזקה, ברורה, חד משמעית ולא מתרפסת. ברגע שילד מופרע מקבל את המסגרת הנוקשה אבל האמיתית והחזקה - הוא יכול לפרוח מחדש כילד "טוב", רציני, ממוקד ואף מצטיין.וטיפ לסיום: ילד מופרע הוא ילד שלהוריו יש בעיה רצינית בהצבת גבולות ושהביטחון העצמי שלהם לקוי ורופס.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה