כעסים הם תולדה של חוסר מימוש עצמי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כעסים הם תולדה של חוסר מימוש עצמי  

מאת   20/07/2008 |  נצפה 5695 פעמים
אין אדם כעוס - יש אדם מתוסכלאנשים כעוסים אין כועסים סתם כך. ישנה סיבה טובה מאוד מדוע הם כועסים. זכרו, מגנון הכעס אינו "סתם" מנגנון. כעס אינו מאפיין רק אנשים חסרי שליטה. הוא מאפיין כמעט כל אחד מאתנו. הכעס הוא טוב, משום שהוא בא להדליק עבורנו נורה אדומה. מטרתו להפנות את תשומת לבנו לבעיה כלשהי בתוכנו.אנשים כעוסים הם אנשים מתוסכלים. למעשה, הם מתוסכלים - ולכן הם כועסים. תחילה הם כועסים על כול העולם - למעשה הם כועסים רק על עצמם, ועל הדרך שבה הם פועלים. התסכול של אנשים כעוסים נובע מחוסר היכולת שלהם לפעול בעולם לפי דרכם, לפי אמונתם ולפי ההרגשה שלהם. העצבנות והעצבים הם הדרך של אנשים כעוסים לפרוק מקצת מהתסכול והעצב הפנימי הזה.עצבנות מקורה בעצבאנשים עצבניים הם אנשים מאוד עצובים - עמוק בפנים. כואב להם, רע להם, הם חסומים והם מנותקים מעצמם. הם רוצים להשתחרר מהכלא הזה, אך לא תמיד יודעים את הדרך לעשות זאת.עצב מוזנח ולא מטופל מוביל לחוסר שקט, לרגישות מופרזת, לכעסים מודחקים, לעצבנות הולכת וגוברת ובמשך הזמן - לכעסנות, לווכחנות, לאלימות, לציניות ולכוחניות. כדי שלא להגיע למצב של כעס ועצבנות כרוניים - יש לטפל בעצב, בשורש, במקור הבעיה. ומקור הבעיה הוא כאמור - חוסר מימוש עצמי.נינוחות נובעת מהרגשה של מיצוי עצמי ושמחהלהגיד לבנאדם עצבני להירגע - זה לא עוזר, וזה גם לא יעזור. אדם עצבני הוא עצבני כי יש לו בעיה של חוסר מיצוי עצמי. הפתרון האמיתי אינו טמון בכדור הרגעה, אלא בחיפוש הדרכים שיעזרו לו לבטא את עצמו ולממש את עצמו באמת בצורה מקסימלית.רבים מנסים לפרוק את התסכול הכרוני שלהם באמצעות פעילות גופנית מאומצת. זוהי כמובן דרך ברוכה, אך היא מהווה רק מחצית מהעבודה. פורקן לבד אינו מרגיע. רק מיצוי עצמי והגשמת המטרות הרגשיות שלנו מרגיע אותנו באמת ומאפשר לנו להיות בהרגשה של נינוחות, סיפוק והזנה רגשית הממלאת אותנו.המירו כעס בעשייה אפקטיביתזכרו, נינוחות נובעת ממיצוי עצמי ומהרגשה של שמחה בלב, להבדיל מעצבנות הנובעת מעצב ומכאב פנימי. לכן, בכל פעם שאתם נכנסים לתקופה עצבנית במיוחד - סימן שקיים אצלכם פוטנציאל התפתחותי שאינו ממומש או שאתם מתעלמים מקיומו. וככל שאתם מתעלמים ממנו - כך המערכת הפנימית שלכם תנסה להתריע בפניכם על כך בצורה בוטה וגלויה יותר.עצבנות ומתח היא דרכה של המערכת הפנימית של הגוף לסמן לנו שיש לנו דרך קדימה ושאנחנו יכולים וצריכים להתקדם אליה. אם אנו כעוסים - עלינו לקחת את הכעס שלנו ולתעל אותו בצורה נכונה - למעשים, לתעוזה, לאומץ ולמימוש מטרות החשובות לנו. תרגמו כעס למעשים טובים - ותראו כיצד הכעס מתפוגג וממיר את עצמו לעשייה ברוכה.וטיפ לסיום: אל תזניחו את העצב הפנימי שלכם. טפלו בו - ותרגישו נינוחים ושמחים עוד ועוד.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה