מהו המקור הנפשי למחלת הסרטן?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו המקור הנפשי למחלת הסרטן? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 1987 פעמים


מחלה שפוגעת באנשים שקשים עם עצמםאנשים שחולים בסרטן הם אנשים שקשים עם עצמם, הם מבקרים את עצמם והם כעוסים ומרירים מבפנים. המכנה המשותף לכל החולים בסרטן היא חוסר המוכנות לחיות את החיים בשמחה ובזרימה - מבחוץ ומבפנים ולא רק למראית עין.אנשים הלוקים בסרטן הם אנשים המחזיקים בעמדות רגשיות מרובעות, נוקשות, בלתי מתפשרות וקשות. הם אינם מעצבים את חייהם בצורה אמיתית ואוטנטית לפי מה שמרגיש להם נכון אלא הם חיים לפי מה "שצריך".צמיחה שגויהבמהות העניין, סרטן היא מחלה של גדילת תאים מואצת ומהירה מדי. זוהי גדילה שגויה והרסנית של הגוף - המשקפת גדילה נפשית הרסנית, מואצת ושגויה גם של הנפש.שימו לב, אנשים הלוקים בסרטן הם אנשים שאינם מאפשרים לעצמם לצמוח בצורה טבעית. אולם, ככל שהם מדכאים את עצמם כך הם רק מגבירים את הצורך שלהם לצמוח בצורה הרסנית ושגויה כדי לפרוץ את מסגרת הדיכוי שאותה הם יצרו במו ידיהם.חיבור לרגש ולאוטנטיותאנשי הסרטן נחלקים לשני סוגים: אלה שעוצרים את הגדילה שלהם בכוח ואלה שמנסים לצמוח מהר ומדי ובכוח. למשל, האימא שחלתה בסרטן היא אישה פאסיבית שבחרה לא לממש את עצמה בחיים ואילו ביתה שלקתה גם היא בסרטן היא אישה שכל חייה מקפידה לממש את עצמה בכוח - אך הטרגדיה היא ששתיהן אינן יודעת כיצד לצמוח בצורה טבעית כיוון שכל אחת מהן מאמצת עמדה קוטבית ולא עמדה מאוזנת לצמיחה שלה.שימו לב, בין אם אדם מדכא את הצמיחה שלו כל חייו ובין אם אדם ממהר לצמוח בכוח ובאגרסיביות מפחד שמא הוא לא יממש את עצמו - בכל מקרה הוא מחמיץ את הגדילה האוטנטית, הטבעית, הרגועה, המאוזנת והבריאה שלו. צמיחה אמיתית מתחילה מחיבור לרגש ולאוטנטיות שלנו. היא ממשיכה במימוש הפוטנציאל האישי שלנו בצורה מדורגת, איטית ומאוזנת ללא חיכוכים ומאבקים כוחניים עם הסביבה, והיא מתעצמת אם היא שיטתית, מתמשכת, שקטה וארוכת טווח.וטיפ לסיום: דיכוי עצמי נוקשה או החצנה עצמית כוחנית ואגרסיבית מדי הם שתי דרכים של צמיחה הרסנית המובילים עם השנים לסרטן מסוגים שונים.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה