מהיכן נובעת ההתמכרות המינית וכיצד ניתן להתמודד עימה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהיכן נובעת ההתמכרות המינית וכיצד ניתן להתמודד עימה? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 2182 פעמים
תסכול וחוסר אוניםאנשים שמכורים למין הם אנשים בעלי סף תסכול וחוסר אונים גבוה. החיים שלהם אינם מספקים אותם, והם מרגישים רוב הזמן חסרי אונים בקשר לכך. הם רוצים לשנות משהו בחייהם, אך אינם יודעים מה. מהמקום הזה של תסכול, בלבול וחוסר אונים צומחת תופעת ההתמכרות בכלל, ובפרט ההתמכרות למין.תסכול וחוסר אונים הם פצצת זמן מתקתקת שמחפשת דרך להתפרק - גם ברמה המינית. זה לא משנה מה המצב הרומנטי האובייקטיבי של המתמכר למין וכיצד נראים חיי האהבה והמין שלו מבחוץ. מה שחשוב הוא התחושה הסובייקטיבית שלו בקשר למין והדרך שבה הוא מפרש את חיי האהבה שלו. אם אדם מפרש את חיי המין שלו כלא מספקים, כלא מספיק טובים, כלא מספיק מושלמים, כלא מספיק כמותיים - הוא בונה את הקרקע שעליה צומחת התמכרות למין, כניסיון "לפתור" את הבעיה המינית.הניסיון לפתור את הבעיה במהירותבדרך כלל, מתמכרים למין הם אנשים ביקורתיים מאוד כלפי עצמם, חסרי סבלנות, עצבניים ואגרסיביים. ההתמכרות למין מתחילה עבורם כפיצוי, כניסיון להשלים "חוסר", "חסך" או "פגם חמור" שנמצא כביכול בהם. אנשים כאלה מחזיקים בעמדות שגויות כגון "אני חייב שכולם יאהבו אותי", "אני חייב להיות המאהב הטוב ביותר", "אני חייב להגיע לשיא ההצלחה והפופולאריות, עכשיו ומיד". וכך, כל סטייה קטנה או עיכוב בדרך להגשמת שאיפתם הבלתי אפשרית מביאה אותם לתסכול עמוק ולחוסר אונים, ומשם הדרך להתמכרות היא קצרה.אנשים המכורים למין מלחיצים את עצמם באופן קבוע להגיע לפסגת ההישגים כמה שיותר מהר, וכשזה לא קורה - וזה תמיד לא קורה כי לחיים יש קצב משלהם - הם נעשים מתוסכלים ביותר. במקום להרפות, להירגע, להיות סבלניים ולקבל את תהליכי החיים - הם מתעקשים לכופף את החוקים בכוח ולהגיע למטרתם מהר ככל הניתן. ככל שאנשים המכורים למין דוחפים ולוחצים את עצמם להצלחה - כך הצורך שלהם בפורקן מיני גדל.להצליח בדרך השקטה והאיטיתזכרו, גמילה מהתמכרות בכלל, וגמילה מהתמכרות מינית במיוחד - מחייבת האטה והרגעה של קצב החיים. זה בלתי אפשרי ליהנות באמת מהחיים עבור מי שמנסה כל הזמן לטרוף את החיים בבת אחת. יש להבין שמין כמותי אינו מין מספק אלא דווקא מתסכל יותר, כי למעט פורקן אין בו הנאה וקבלה ברמה הרגשית. זה בדיוק כמו לנסות לבלוע עשר ספרים בבת אחת או לנסות לאכול ארוחת בוקר, צהריים וערב בבת אחת - אי אפשר להפיק מזה סיפוק אמיתי או ליהנות מזה באמת.לכן, רק אם תורידו קצב - תתחילו לשים לב לפרטים הקטנים. רק אם תורידו קצב - תוכלו ליהנות ממין ארוך, איטי, מספק ואינטימי יותר. רק אם תורידו קצב - תוכלו להירגע ולגלות את החיים המיניים הטובים באמת.וטיפ לסיום: האטו מעט את קצב החיים שלכם ואת הציפיות שלכם מעצמכם - כדי שתוכלו ליהנות ממין ולא להתמכר למין לא מספק.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה