כיצד תגיעו למשקל האידיאלי שלכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד תגיעו למשקל האידיאלי שלכם? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 2323 פעמים
אנשים שמנים הם אנשים ששונאים את עצמםאנשים שמנים אינם אוהבים את עצמם - אחרת הם לא היו כופים על עצמם לאכול ללא סוף תוך גרימת נזק בלתי הפיך וביודעין לגופם. בניגוד לדעה הרווחת, רוב האנשים השמנים אינם אנשים רגשניים או "חלשים" אלא דווקא ההפך - הם אנשים רציונאליים, נוקשים וביקורתיים מדי. הם אינם חסרי שליטה כפי שניתן היה לשער, אלא הם בעלי עודף שליטה וכפייתיות בחייהם.רוב השמנים או אלה שחיים במחשבה שהם שמנים הם אנשים שבילדותם חוו חינוך כפייתי, שמרני, קמצני או שתלטני מצד שני הוריהם או לפחות מצד אחד מהם. בבגרותם, הם ממשיכים את "מסורת הכפייה" שספגו והפנימו בביתם והופכים בעצמם לאנשים כפייתיים - הן כלפי עצמם והן כלפי הסביבה. באמצעות אכילה והשמנה הם דוחים את עצמם, מענישים את עצמם וכופים על עצמם סבל וכאב - כל זאת מתוך אמונה שגויה שהם אינם ראויים לאהבה.אכילה מוגזמת מעידה על חסך רגשי ועל כפייתיותמי שגדל בבית קר שלא העניק חום ורגש אלא רק מזון ומקלט - חי עם חסך רגשי שהולך וגדל עם השנים. אכילה מוגזמת או הפרעות אכילה הם בין הדרכים "לפצות" או "למלא" כביכול את החסך הזה. האבסורד הוא שלא רק שהפרעות אכילה אינן ממלאות את החסך הרגשי אלא דווקא מעצימות אותו ומחריפות אותו.ככל שאתם אוכלים יותר ויותר - כך אתם נעשים ריקניים יותר ויותר מבחינה רגשית. אתם גדלים ומתנפחים בגוף - כי אתם הולכים ומצטמקים בנפש. במקום להזין את עצמכם במזון רגשי - אתם אוכלים רק מזון חומרי, וכך אתם רק מחריפים את המצוקה, התסכול, הכפייתיות והאלימות שבתוככם. זכרו, רק אם תאכלו פחות - אתם תרגישו יותר, תהיו עדינים יותר, רכים יותר ומקבלים יותר.אהבה עצמית תאזן את הצורך שלכם באוכלאנו משמינים אם אנחנו אוכלים דרך העיניים, דרך הכאב, התסכול והאלימות שבתוכנו. לעומת זאת, אנו מפסיקים להשמין ומתחילים לרזות כאשר אנחנו אוכלים רק כדי לספק את הצרכים הפיזיים שלנו ולא את הצרכים הרגשיים שלנו. זכרו, אהבה עצמית מאזנת את הצורך המוגזם שלנו באוכל ומווסתת את מידת הרעב שלנו לצרכיו של הגוף שלנו בלבד.תנו לעצמכם לגדול רגשית מבפנים - כך תוכלו לרזות ולהקטין את עצמכם מבחוץ עד שתגיעו למשקל האידיאלי שלכם. זכרו, שומן ונפח הם בסך הכול הגנה על נפש רכה, קטנה ומצומקת. למדו להזין את עצמכם במזון רגשי ולגדול מבחינה נפשית - כדי שלא תהיו זקוקים עוד לשומן הרב שיגן עליכם.וטיפ לסיום: אם תאכלו פחות - אתם תרגישו מלאים ושבעים יותר מבחינה רגשית ופיזית גם יחד.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה