מהי היפראקטיביות וכיצד ניתן להתמודד עימה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי היפראקטיביות וכיצד ניתן להתמודד עימה? 

מאת   20/07/2008 |  נצפה 1811 פעמים
הסימפטומיםהיפראקטיביות מתבטאת בהפרעות קשב וריכוז, אימפולסיביות, חוסר יכולת לשים לב לפרטים, בעיות בעיבוד מידע וביטוי הידע, תנועתיות יתר וחוסר שקט כרוני.היפראקטיביות באה לידי ביטוי גם בתופעות נוספות כגון, דיכאון ותסכול כרוני, בעיות בשינה, קשיים בלימודים, בריחה ממסגרות פורמאליות, כשלים בארגון וניהול עצמי, חוסר בגרות וקונפליקטים קשים עם הורים או דמויות סמכותיות.שורש הבעיהבבסיס העניין, היפראקטיביות היא תוצאה ולא סיבה. היפראקטיביות אינה "מחלה" אלא צבר של סימפטומים שהקשר של כולם הוא חוסר משמעת, העדר גבולות ופחד לחיות בתוך מסגרת נתונה.הפרדוקס המעניין של תופעת ההיפראקטיביות הוא שדווקא אנשים היפראקטיביים מסוגלים להיות ממוקדים ומרוכזים הרבה מעל לאדם הממוצע, אם המדובר בנושא או תחום המעניין אותם או מגרה אותם.הקופסה - להיכנס ללא פחדהיפראקטיביים הם אנשים אינטליגנטיים מאוד, אשר מגיל צעיר מסרבים להיכנס למסגרת מחייבת וממושמעת אלא בוחרים לעשות רק את מה שמעניין אותם או מגרה אותם ולהתעלם מכל היתר. כתוצאה מכך, הם מפתחים התנגדות לגבי כל דבר שלא נראה להם או לא מעניין אותם מהרגע הראשון, ועם הזמן הם מפתחים לקות למידה כללית של החיים, כי הם מתקשים ללמוד כמעט כל סוג של מיומנויות חיים חדשה.הפחד הגדול של כל אדם היפראקטיבי היא להיכנס לתוך קופסה מחייבת שבה המשמעת, יכולת הלימוד והשיטתיות הם העיקר. היפראקטיביים הם אנשים שהתרגלו לא להיות ממושמעים, הם בעלי הרגלי למידה חלשים מאוד והם אינם ממצים את עצמם בחיים משום שהם חוששים ללמוד כיצד ללמוד.וטיפ לסיום: היפראקטיביות נובעת מדימוי עצמי נמוך, הזנחה בילדות והעדר דמות הורית חזקה, קרובה ומשפיעה. ברגע שאדם היפראקטיבי לומד כיצד ללמוד - הנכות שלו נעלמת והוא יגלה מצוינות ברוב מעשיו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה