מהו מודל הזוגיות האידאלי עבורכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו מודל הזוגיות האידאלי עבורכם? 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 2296 פעמים
מודל הגבר החזק והאישה הרכהמודל הזוגיות המסורתי הוא המודל בו הגבר הוא המוביל והדומיננטי בענייני הכספים והעבודה ואילו האישה היא הדומיננטית והמובילה בתחום הבית, הטיפוח והילדים.על פי מודל זה, ישנה חלוקת תפקידים טבעית בין הגבר לאישה והפרדה ברורה ביניהם. הפרדה זו מונעת חיכוכים על תפקידים ועל גבולות בין בני הזוג, היא משתמשת ביתרונות הטבעיים של הגבר ושל האישה והיא מביאה לתפקוד יעיל, וודאי וטוב של המסגרת הזוגית, של החיים הזוגיים ושל הבית והמשפחה. יש לציין שמודל זה אופייני יותר לאנשים שאפתניים והישגיים יותר.מודל האישה האימהית והגבר התלותי והילדותימודל נפוץ אחר הוא המודל "השוויוני" שבו לגבר ולאישה ישנה אחריות מלאה ומשותפת על כל תחומי החיים: שניהם אחראיים ומתחלקים בעול הפרנסה, טיפוח הבית, הטיפול בילדים, הניקיונות והבישולים.ברוב המקרים, דווקא האישה היא זו היוצאת נפגעת ממודל זה. האישה "השיוויונית" היא אישה המוצאת את עצמה גם מפרנסת, גם דוחפת את הבעל בעבודה, גם צריכה להיות חטובה, רזה ונהדרת במיטה, גם לבשל ולנקות את הבית וגם לגדל ולחנך את הילדים. לעומת זאת, נוכחותו ותרומתו של הגבר "השיוויוני" המודרני בבית היא בדרך כלל הרבה יותר מינורית וחלשה מזו של האישה ומתרכזת בעיקר בתפקידים טכניים בבית ובמטלות הפרנסה. יש לציין שמודל זה אופייני יותר לאנשים שמסתפקים בבינוניות.בחרו לעצמכם את המודל שלכם - אבל קחו עליו אחריות מלאהמודל הזוגיות האידיאלי עבורכם יכול להיות כל אחד משני מודלים אלה - או קומבינציה כלשהי של שניהם. החשוב הוא שאתם תעצבו לעצמכם מודל זוגיות אישי המתאים לצרכים האמיתיים שלכם, לשאיפות ולמטרות שלכם בחיים.וזכרו, אל תלכו שבי אחר אופנות מתחלפות ואחרי הבטחות קוסמות של בני זוגכם, אלא עצבו את המודל הזוגי שלכם בהתאם למה שאתם באמת מאמינים בו בכל מאת האחוזים. אל תבחרו לעצמכם מודל שרק נראה יפה על הנייר - אלא דאגו שהמודל הזה עובד לכם בחיים, מקדם אתכם ואת בני הזוג שלכם, מוריד את מפלס החיכוכים ביניכם ומביא לרווחה ולנוחיות כלכלית ורגשית מירבית לכל הבית.וטיפ לסיום: מודל הזוגיות האידאלי עבורכם הוא המודל שבו אתם מרגישים הכי בנוח עם עצמכם ולא מודל אליו אתם נדחקים בלית בררה על ידי בני זוגכם.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה