זוג מנותק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

זוג מנותק 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 2823 פעמים
נתק רגשי וחיבור כלכליישנם זוגות החיים יחד במשך שנים רבות אבל מצויים בנתק רגשי רוב חייהם המשותפים. נתק רגשי הוא מצב בו אין אהבה בין בני זוג, אין יחסי מין מלאים ומהנים, אין הבנה ואין תקשורת ראויה ותקינה ברמה היומיומית, אבל בכל זאת הזוג חי יחד בגלל החיבור הכלכלי.חיבור כלכלי הוא מצב בו יש אינטרסים הישרדותיים שמחזיקים את הזוגיות, יש שיתוף פעולה במישור המעשי, הטכני והפונקציונאלי של החיים וכל אחד מבני הזוג אינו מסוגל לשרוד לבד מבחינה כלכלית אלא רק ביחד. החיבור הכלכלי הזה הוא מספיק חזק וחיוני כדי שהזוג ימשיך לחיות יחד שנים, אך בסבל ובתחושה של החמצה רגשית יומיומית.נתק כלכלי וחיבור רגשיישנם זוגות החיים יחד בנתק כלכלי. נתק כלכלי הוא מצב בו כל אחד מבני הזוג עצמאי לחלוטין מבחינה כלכלית, שני בני הזוג לא סומכים אחד על השני ברמה המעשית והכלכלית וכל אחד עושה הכל כדי להחזיק את עצמו בכוחות עצמו, אבל בכל זאת הזוג חי יחד בגלל חיבור רגשי.חיבור רגשי הוא מצב של משיכה מינית מאוד חזקה, תלות מינית אחד בשני, פחד להיות לבד ברמה הרגשית, הערצה הדדית ותלות רגשית ונפשית אחד בשני שאינה מאפשרת פרידה או ניתוק סופי של הזוגיות.נתק צולב ונתק סופינתק צולב הוא מצב בו אחד מבני הזוג חי בנתק רגשי ואילו בן הזוג השני חי בנתק כלכלי. למשל, גבר שמחובר לאישה שלו מבחינה כלכלית אבל מנותק ממנה ברמה הרגשית בעוד האישה תלויה בגבר שלה ברמה הרגשית אבל מנותקת ממנו ברמה הכלכלית.נתק סופי הוא מצב בו שני בני הזוג נפרדים בכל הרמות - הרגשית והכלכלית. בדרך כלל מצב זה מתרחש לאחר שאחד מבני הזוג או שניהם פתר את בעיית התלות הזוגית שלו ומצא אדם אחר איתו הוא יוכל לחיות בשיתוף מלא.וטיפ לסיום: רוב הגברים שנשארים שנים על גבי שנים במערכות יחסים גרועות הם גברים שחיים בניתוק רגשי מבנות זוגן אבל בתלות כלכלית בהן.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה