מהי זוגיות מסרסת וכיצד היא פוגעת בכישורים הטובים שלנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי זוגיות מסרסת וכיצד היא פוגעת בכישורים הטובים שלנו? 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 3954 פעמים
השפעה שליליתזוגוית מסרסרת היא זוגיות שבה בני הזוג מעבירים אחד לשני את הנכויות והפחדים שלהם. בזוגיות מסרסת ישנה השפעה שלילית של בני הזוג אחד על השני, כך שהתוצאה הסופית היא שהם נחלשים במקום להתחזק.השפעה שלילית באה לידי ביטוי בהעברת הפחדים של בני הזוג אחד לשני, למשל, אישה סגורה חברתית תעביר לבן הזוג שלה את הסגירות שלה ותגרום לו במשך הזמן להיסגר גם הוא, להתרחק מהחברים שלו ולמעשה לאבד את העולם החברתי שלו. או למשל, אישה שיש לה דימוי עצמי נמוך לגבי ההופעה החיצונית שלה תבקר את את החיצוניות שלה ושל בן זוגה באופן בלתי פוסק ותגרום לו במשך הזמן לאבד גם את הביטחון העצמי שלו בנוגע להופעה החיצונית שלו.אנשים מעבירים את הנכויות והפחדים שלהם הלאהסירוס זוגי מתרחש כאשר אנו מניחים לבני הזוג שלנו להשפיע עלינו בצורה שלילית ו"להדביק" אותנו או בפחדים ובחששות שלהם, במקום להגן על העוצמות והחוזקות שלנו.למשל, אישה שחיה עם בן זוג אימפולסיבי וחסר גבולות יכולה לתת לו להשפיע עליה בצורה שלילית ולסחוף גם אותה למעגל של טירוף וקפריזה או להישאר מאורגנת, חזקה ויציבה לידו עד אשר היא תצליח להשפיע עליו חיובית ולעזור לו להיות מאורגן, מתוכנן ויציב יותר בתגובותיו. או למשל, אישה שיש לה בן זוג דכאוני יכולה לתת לו "להוריד" גם אותה ואת ההתלהבות שלה או במקום זאת דווקא לשמור על המרץ והחיוניות שלה ובסופו של דבר להדביק גם אותו באופטימיות ובשמחת החיים שלה.זוגיות בונה מהי?זוגיות מסרסת היא זוגיות שבה בני הזוג "הורסים" אחד את השני ו"מדביקים" אחד את השני בנטיות השליליות שלהם ובחוסר הביטחון העצמי שלהם. לעומת זאת, זוגיות בונה היא זוגיות שבה שני בני הזוג מצליחים להשפיע אחד על השני בצורה חיובית, לחזק אחד את השני, להתחזק ולהשתפר מיום מיום.זוגיות בונה היא בבסיסה זוגיות חיובית. המטרה שלה אינה להישאר באותו המקום של פחדים, חששות ונכויות עצמיות אלא מטרתה להתקדם, להשתפר, להתחזק ולהצליח ביחד.וטיפ לסיום: אל תניחו לבני הזוג שלכם לפגוע לכם בנטיות החזקות ובעוצמות שלכם רק בגלל שהם עצמם "חלשים" באותו התחום.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה