מהי מחוייבות זוגית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי מחוייבות זוגית?  

מאת   19/07/2008 |  נצפה 3838 פעמים
בשביל מה צריך בכלל זוגיות?אנשים רבים חיים בתחושה שהם חייבים זוגיות ושללא זוגיות החיים שלהם אינם חיים. הם תופסים זוגיות כצורך הכרחי והישרדותי, בדיוק כפי שהם מסתכלים על עבודה כצורך חיוני להישרדות ולפרנסה.אלא שזוגיות אינה דבר הכרחי וניתן בהחלט להסתדר בלעדיה - לעיתים אף עדיף להיות בלעדיה כאשר מדובר בזוגיות פושרת או פוצעת. בעידן שלנו אנשים אינם צריכים זוגיות - הם בוחרים להיות בזוגיות, בדיוק כפי שאנשים רבים בוחרים לעבוד למחייתם לא רק ממניעים הישרדותיים של פרנסה אלא מתוך רצון במימוש עצמי ובסיפוק רגשי.נזקקות זוגית - מתפשרים ומקטריםנזקקות זוגית היא מצב בו אנשים מתפשרים בבחירת בני הזוג שלהם בלית בררה - כדי לספק לעצמם צרכים בסיסיים. הם מאמינים שלא ימצאו משהו טוב יותר, שזה כל מה שניתן לצפות מזוגיות, שאין להם אפשרות אחרת ושאם לא יתפשרו יישארו לבד כל חייהם.הבעיה המרכזית בכל מצב של נזקקות זוגית היא הבריחה מבחירה וחוסר המחוייבות הזוגית. נזקקים זוגית אינם אנשים שמחוייבים זוגית לבני הזוג שלהם משום שהם לא בחרו אותם - אלא רק נזקקים להם. הם לא אוהבים את בני הזוג שלהם באופן שלם ומתוך בחירה נקייה ואמיתית אלא הם תלויים ונזקקים להם, ולכן הם אינם מחוייבים להם באמת ותמיד מקטרים עליהם ובאים אליהם בטענות ובהאשמות.מחויבות זוגית - מאמינים ומתחייביםמחוייבות זוגית נובעת ממצב בו אנשים אינם נזקקים לזוגיות ויכולים לחיות ללא זוגיות - אך הם בוחרים להיות בזוגיות ולהתחייב אליה מתוך רצון חופשי ובחירה אמיתית. כאשר הם נכנסים לקשר הם בוחרים להיות בקשר מתוך עוצמה ולא מתוך חולשה ונזקקות, ולכן הם גם אינם מקטרים על בני הזוג שלהם ואינם מלכלכים עליהם.רק כאשר אנו בוחרים באופן חופשי להיות בקשר עם בן זוג מסויים שמגלם את כל הטוב שאנו מאמינים שקשר זוגי מסמל - אנו מסוגלים להיות גם מחוייבים אליו. לעומת זאת, כאשר אנו מתפשרים על בן זוג - אנו לעולם לא נהיה מסוגלים להיות מחוייבים אליו באמת משום שהוא לא באמת האדם שבו רצינו והאמנו שמגיע לנו.וטיפ לסיום: להתחייב זה קודם כל לרצות מאוד. מי שלא ממש רוצה את בן הזוג שלו - לא מחוייב אליו.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה