אנשים שנואשים לקשר ולאהבה הם אנשים שבכלל אינם מאמינים באהבה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנשים שנואשים לקשר ולאהבה הם אנשים שבכלל אינם מאמינים באהבה  

מאת   19/07/2008 |  נצפה 2011 פעמים
אהבה נואשת אינה אהבה אמיתיתאנשים שנואשים לקשר ולאהבה כמעט תמיד פועלים ממקום של חרדה ופחד ולא ממקום בטוח, רגוע ואמיתי. הם מוכנים לעשות הכל, להקריב הכל ולתת מעצמם הכל למען המשך הקשר עם בני הזוג שלהם מבלי לעצור לרגע ולבחון מדוע הם נואשים כל כך לתת, לעשות, להקריב ולבטל את עצמם ואת חייהם עבור אחרים.למרבה האירוניה, למרות שהם נתפסים כאנשים הכי אוהבים בעולם - דווקא אנשים שנואשים לאהבה הם האנשים שהכי לא מאמינים באהבה. הם אינם מאמינים באהבה אמיתית, רגשית ושוויונית, אלא באהבה סמרטוטית ונואשת, אהבה של השפלה עצמית, קורבנות, של חוסר נוכחות עצמית ושל ביטול עצמי.אנשים נואשים הם אנשים סמרטוטיםהאהבה של אנשים שנואשים לקשר היא אהבה נחותה ומסכנה ולא אהבה עוצמתית ויפה. היא באה ממקום של פחד וחרדה - ולכן היא גורמת לצד השני לדחייה ולא למשיכה. ככל שהם אוהבים יותר, נותנים יותר, מקריבים יותר ומעניקים יותר לבני זוגם - כך הם דוחים את בני זוגם וגורמים להם לזלזל בהם עוד יותר.זכרו, זה מחמיא וזה נוח שמישהו אחר אוהב אותנו בצורה סמרטוטית ונואשת, מוכן לעשות בשבילנו הכל ולהיות העבד לכל הגחמות שלנו. אבל זו לא אהבה - זו בסך הכל התנהגות מזוכיסטית וחסרת כבוד עצמי, שגוררת יחס זהה מצידנו.אהבה אמיתית היא אהבה עם כבוד עצמיאהבה אמיתית באה תמיד ממקום של כבוד עצמי וביטחון עצמי, ולא ממקום של נזקקות, תלותיות ונחיתות. זכרו, אף אחד לא רוצה לאהוב את מי שלא אוהב את עצמו. אף אחד לא רוצה שמישהו חסר ערך ונחות יאהב אותו.כולנו רוצים שאנשים בעלי ערך יאהבו אותנו, כי באהבתם אלינו הם מוסיפים לנו מהערך של עצמם, הם נותנים לנו את ההרגשה שגם אנחנו בעלי ערך. לעומת זאת, אנשים חסרי ערך שאוהבים אותנו בצורה נואשת אינם מוסיפים לנו מהערך של עצמם אלא דווקא גורעים מהערך העצמי שלנו כי הם גורעים גם מהערך העצמי שלהם, ולכן גורמים לנו לדחייה ולזלזול כלפיהם.וטיפ לסיום: אהבה ללא כבוד אינה אהבה אלא התבזות, נואשות, היתלות ותלישות. זוהי אהבה שלילית שבאה לקחת ולהיתלות במקום לתת ולתרום לנו באמת.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה