קשר קשה של עליות ומורדות ושל פרדות וחזרות - האם להמשיך או לחפש משהו קל יותר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קשר קשה של עליות ומורדות ושל פרדות וחזרות - האם להמשיך או לחפש משהו קל יותר? 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 4332 פעמים
אני אוהבת אותו וקשורה אליו במשך שניםאהבה קשה היא אהבה של עליות ומורדות של שנים, תוך התלבטות אינסופית בטיב הקשר ובפוטנציאל שלו. אהבה קשה מתאפיינת בפרדות ובחזרות רבות, הנמשכות על פני תקופה ארוכה, מבלי יכולת להכריע לגבי מהות ועתיד הקשר. במילים אחרות - אהבה קשה היא אהבה של "לא בפנים ולא בחוץ" או אהבה של "לא להקיא ולא לבלוע".אנשים רבים נוטים להכניס את עצמם לאהבה קשה דווקא משום שקשר כזה תוקע אותם בעמדה קורבנית וחלשה. באמצעות קשר קשה הם בוחרים שוב ושוב להישאר בעמדה בעייתית, תקועה וחסרת תקווה בחיים. כך הם מנציחים את מצבם העגום ונשארים בעמדה נפסדת, מסכנה ובעייתית - במקום לגדול ולהתקדם.מה אני עושה איתו?באהבה קשה יש אמנם רגעים טובים של ביחד, אך ישנם רגעים רבים מדי שבהם סימן שאלה ענק מרחף מעל לזוגיות ומטיל עליה צל כבד ביותר. מצד אחד, בני הזוג מאוד רוצים אחד את השני, אך מצד שני הם אינם מסוגלים באמת לקבל ולהיות אחד עם השני. מצד אחד הם רוצים להתנתק אחד מהשני כדי להשתחרר ולהתקדם בחיים, אך מצד שני הם אינם מסוגלים לוותר אחד על השני או לפרגן אחד לשני כי הם קשורים אחד לשני ומאוד מורגלים אחד לשני.אהבה קשה היא אהבה שקשה מאוד לממש אותה בצורה שלמה. רוב הזוגות שיש להם אהבה קשה אינם ממוסדים ומחויבים אחד כלפי השני בצורה מלאה אלא רק בצורה חלקית. הם חיים קשה - לא קל. הם מאמינים בקושי - ולא בזורם ובנכון. הם רגילים לסבול - כי הם מפחדים להצליח והם אינם יודעים כיצד לקחת שליטה על חייהם להפוך לאנשים מוצלחים עם חיים קלים וטובים.לבחור את הקשר הטוב באמתאהבה קשה, כשמה כן היא - קשה. כל עוד אתם מאמינים שאתם אנשים חלשים וחסרי שליטה בחיים, אתם תמשיכו לייסר את עצמכם בקשר קשה ומייגע שישאב מכם את כוחותיהם ויתקע אתכם בחיים. זכרו, קשר קשה ייקח מכם את השמחה וידון אתכם לעצבות ולהחמצה עמוקה של חייכם.לעומת זאת, ברגע שתחליטו לוותר, לשחרר ולחיות חיים טובים ושלמים יותר - תוכלו לקבל החלטה נחושה ובלתי מתפשרת לצאת מקשר קשה, לא משנה מהו המחיר שתשלמו על כך. זכרו, אהבה אינה אמורה להיות קשה. זה אתם שהופכים אותה לדבר קשה.וטיפ לסיום: כדי להרגיש בלב האם הקשר שלכם הוא טוב ונכון עבורכם - מספיק להיות יחד זמן קצר יחסית.

יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה