מהם 3 שלבי החיזור ומהם החוקים השולטים בכל שלב ושלב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהם 3 שלבי החיזור ומהם החוקים השולטים בכל שלב ושלב? 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 2372 פעמים
(1) כיבוש [כוח]

שלב הכיבוש הוא השלב הראשוני של החיזור הזוגי הרומנטי והוא כולל בתוכו משחקי כוח, פיתוי, הצבת אתגרים, פרובוקציות ומבחני עוצמה הדדיים. זהו שלב קצר ביסודו, למרות שאנשים רבים נתקעים בו ומושכים אותו עמוק לתוך מערכות היחסים ביניהם. שלב זה אורך בין מספר ימים ועד למספר שבועות.

חוקי המשחק בשלב הכיבוש הם: תעוזה, חוצפה, התנשאות, ישירות, לעיתים בוטות, דינמיות, עניין, חשדנות, ריגוש ושבירת גבולות. שלב הכיבוש הוא השלב בו אנו יוצאים מ"הבית" שלנו ומוצאים את הדרכים לחדור במהירות לתוך "הבית" של בני הזוג שלנו.

(2) הצבת גבולות [היגיון]

הצבת הגבולות הוא השלב השני בחיזור בין בני זוג. הוא כולל התחשבות, למידה הדדית, עמידה על עקרונות חשובים לכל אחד מבני הזוג, חינוך הדדי, בניית שפה משותפת וקודים מוסכמים, קבלה הדדית, בירור וחשיפת המטרות המשותפות וההשקפות הדומות והשונות בין בני הזוג. שלב זה אורך בין חצי לשנה למספר שנים.

חוקי המשחק בשלב הצבת הגבולות הם: עידון, שיווי משקל, תחכום, זהירות, התחשבות, נעימות, רוך וסבלנות. שלב הצבת הגבולות הוא השלב בו אנו חוזרים ל"ריבוע" שלנו אחרי שלב הכיבוש ולומדים את הדרכים כיצד ליצור שיווי משקל בריא בין "הבית" שלנו ל"בית" של בני הזוג שלנו.

(3) אמון [רגש]

אמון הוא השלב השלישי בחיזור בין בני זוג. הוא כולל אהבה, חיבור, שותפות ואמון מלא בין בני הזוג. בשלב זה בני הזוג מכירים אחד את השני לעומק, חושפים את הנימים העדינים והכמוסים ביותר, נפתחים לרמות תקשורת אינטימיות ומוכנים להתמסר אחד לשני בצורה שלמה ומלאה לחלוטין.שלב זה נמשך כל החיים.

חוקי המשחק בשלב האמון הם: אינטימיות, חשיפה עצמית, התמסרות, קבלה ותמיכה מלאים, השקעה, אמון הדדי מלא, אהבה, נאמנות, אמונה ואמינות מוחלטת. שלב האמון הוא השלב בו אנו מחברים את "הבית" שלנו ואת "הבית" של בני הזוג שלנו והופכים אותו לבית גדול ומשותף.

וטיפ לסיום: אנשים רבים נכשלים במערכות יחסים פשוט משום שהם משתמשים בחוקי משחק שאינם מתאימים לשלב החיזור בו הם נמצאים או שהם נתקעים בשלב מסוים במשך שנים.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה