מהו גלגל החיזור וכיצד יוצאים ממנו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו גלגל החיזור וכיצד יוצאים ממנו? 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 3719 פעמים
גלגל החיזור

גלגל החיזור הוא מצב של חוסר הדדיות באהבה. גלגל החיזור הוא מלכודת רגשית שבה אתם רוצים במישהו שלא רוצה בכם ומישהו רוצה בכם אך דווקא אתם אינכם רוצים בו.

בגלגל החיזור כולם חיים בתסכול ובחוסר אהבה. כל אחד חי בכמיהה למישהו שלעולם לא ירצה בו באמת, וכולם חיים ללא אהבה, בפחד לאהוב ובאכזבה. גלגל החיזור הוא מצב ללא מוצא כי הוא משקף ניסיון חסר סיכוי לכפות על מישהו לאהוב.

3 שלבי היציאה מגלגל החיזור

(1) להבין שבגלגל החיזור אין שום אהבה - גלגל החיזור הוא מקום של תסכול ושל חוסר אהבה. אנשים שנמצאים בגלגל החיזור הם אנשים חסרי ביטחון עצמי והערכה עצמית שאינם מאמינים שהם זכאים לקבל אהבה שלמה ומלאה, ולכן הם מכניסים את עצמם למצב ידוע מראש של חוסר אהבה, דחייה עצמית ודחייה מאחרים, ריצה אחרי אהבה שלא קיימת שם והמתנה לאהבה שלעולם לא תבוא.

(2) לבנות הערכה עצמית - על ידי בנייה של ביטחון עצמי ושל הערכה עצמית מחודשת צומחת ההכרה שלמעשה האהבה השלמה היא זכות בסיסית שמגיעה גם לכם. אתם זכאים וראויים לאהבה מלאה, מושלמת, עמוקה ואמיתית. אתם ראויים להערכה, לחום וליחס מלא, טוב ושלם מאנשים, למרות שעד היום לא חוויתם את היחס הזה שנקרא אהבה אלא רק את היחס שנקרא החמצה, דחייה, אכזבה, ניצול, התעללות ותסכול.

(3) לחפש רק אהבה הדדית - כשאדם מגיע לשלב שבו הוא בשל לקבל אהבה ולא תסכול או דחייה עליו לחפש אהבה הדדית. אהבה היא תמיד דבר הדדי ולא דבר חד-צדדי. אדם שבשל לאהבה, שאוהב את עצמו ושמבין מהי אהבה מנפה את כל המצבים שבהם הוא נמצא במצב של אהבה חד-צדדית עד שהוא נוגע באהבה הדו-צדדית. הוא מחפש באופן שיטתי ועקבי אהבה הדדית ואינו סוטה מהנתיב הזה, כי כל אפשרות אחרת היא שקר, פשרה וחזרה לגלגל החיזור.

אהבה הדדית ואהבה חד-צדדית

אהבה היא תמיד הדדית ולעולם לא חד-צדדית. זכרו, כשאתם מוצאים את עצמכם במצב של אהבה חד-צדדית עליכם להבין שאינכם נמצאים בכלל במצב של אהבה אלא נפלתם חזרה לגלגל החיזור. לאותו מקום של פחד, דחייה ותסכול.

אהבה היא מצב שבו אתם אוהבים מישהו ונאהבים על ידו. אהבה היא הדדית ולכן היא תמיד מבוססת על בחירה של שני אנשים לאהוב אחד את השני באופן טבעי, ספונטני ואמיתי. לעומת זאת, קשר חד-צדדי הוא מצב של חוסר אהבה. בקשר חד-צדדי אתם אוהבים מישהו אך לא נאהבים על ידו או שאתם נאהבים על ידי מישהו אך לא אוהבים אותו בחזרה.

וטיפ לסיום: כשאתם מתחילים לאהוב ולכבד את עצמכם אתם הופכים את עצמכם לבשלים ולראויים לאהבה אמיתית גם מאחרים. כשאינכם אוהבים את עצמכם האהבה שלכם הופכת לכפייתית - אתם רוצים באופן כפייתי אנשים מסוימים ואתם מנסים לגרום להם בכוח ובצורה חסרת סיכוי לרצות אתכם בחזרה.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/fs.htm - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה