חיזור חכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חיזור חכם 

מאת   19/07/2008 |  נצפה 2270 פעמים
טעויות רומנטיות נובעות מבחירות סהרוריות

רבים נופלים בפח הרומנטי. הם מתאהבים באנשים הלא נכונים. הם נכנסים לקשרים חסרי סיכוי מראש. הם מאבדים את הקשר למציאות וננעלים על קשרים הרסניים ומזיקים. הם מסרבים לוותר על קשרים לא רצויים. בכל מקרה, הם מבצעים טעויות המביאות באופן בלתי נמנע לכישלונות למפחי נפש רומנטיים.

יש להבין שטעויות רומנטיות נובעות מבחירות סהרוריות וקיצוניות המביאות כמובן לתוצאות הרסניות. באופן כללי ישנן 2 סוגים בסיסיים של טעויות רומנטיות:

(1) אני לא מרגיש מאוהב

אנשים נכנסים לקשר ללא אהבה וללא ריגוש בשל פחד מאהבה וצורך רב מדי בביטחון. ברוב המקרים מדובר בהתפשרות בלתי אפשרית ובבחירת בן זוג שלא מעוניינים בו באמת. בחירה מוטעית זו מובילה בסופו של דבר להתפרקות הקשר הזוגי או לחיים זוגיים של ניכור וריחוק. יש לזכור שקשר ללא רגש ורומנטיקה הוא קשר בעייתי ומזיק בטווח הארוך, שכן הוא אמנם מוביל לביטחון וליציבות אבל גם לחוסר קשר רגשי ולשעמום כרוני.

(2) אני מרגיש מאוהב עד הגג

אנשים שחוששים מיציבות, מעומק ומאינטימיות בוחרים להתאהב בצורה מהירה וסוחפת. מבלי להכיר את בני זוגם - הם כבר ננעלים על הקשר הזוגי ומפתחים כלפיו אובססיה. קשרים סוחפים ומהירים כאלה הינם קשרים שטחיים ומזיקים. הם מבוססים על פחד וחרדה ולא על אהבה. התאהבות ללא הכרות היא בחירה מזיקה ביותר, שכן היא אומנם יוצרת ריגוש מתמיד אבל גם מובילה לחוסר רגש ולתחושת חרדה כרונית.

נסו להכיר - הימנעו מלהתחיל

הבעיה המרכזית בבחירות רומנטיות היא העדר הכרות אמיתית בטרם היווצרות הקשר. מרבית האנשים מתחילים עם בני זוגם ונכנסים איתם לקשר רומנטי מבלי להכיר אותם באמת. הם נתפסים לפרט או לנתון כזה או אחר המוצא חן בעיניהם - ומאותו רגע הם מתגלגלים לקשר הזוגי תוך שהם שוכחים את יתר הפרטים ומתעלמים מהתמונה השלמה.

הדרך החכמה לחזר וליצור קשרים זוגיים בריאים ומתאימים היא באמת לנסות ולהכיר את בני הזוג הפוטנציאליים שלכם בצורה ישירה, פשוטה וטבעית. הכרות כזו תאפשר לכם לראות את האדם השלם שמולכם - הרבה מעבר לאותו "פרט" או "דבר" שמצא חן בעיניכם ברגע הראשון. זכרו, ברגע שתכירו את בני הזוג שלכם ותראו אותם כפי שהם - הבחירות הרומנטיות שלכם תהיינה מבוססות וחכמות הרבה יותר.

להיפתח להכרות טבעית ואמיתית

מרוב שאנשים מחפשים בני זוג הם הופכים לציידים של רומנטיקה. בדרך הם שוכחים את עצמם ואת טבעם האמיתי. אולם יש לזכור שהכרות אמיתית אינה באה ממקום של רצון להשיג, להפיל ברשת או לפתות את בני הזוג הפוטנציאליים שלכם. להפך - היא נובעת מרצון אמיתי, ישיר ופשוט להכיר את בני הזוג הפוטנציאליים שלכם בטרם תחליטו את ברצונכם להיקשר אליהם בצורה רומנטית.

זכרו, אין צורך לצוד או להיות ניצוד במשחק הרדיפה והחיזור הרומנטי. חיזור חכם פירושו להסיר את המחיצות, את המטרות, את השקרים ואת הרושם - ולהתחבר ממקום אמיתי. כאשר אתם מחזרים באופן חכם אתם בעצם משחררים את עצמכם ממגבלות החיזור המקובל והמלאכותי. במסגרת החיזור החכם אתם מרשים לעצמכם להיות ספונטאניים, ישירים, פשוטים ואינטואיטיביים - דווקא בגלל שאתם באים ממקום פתוח ומרצון אמיתי להכיר, ולא ממקום של רושם, הסחת דעת ורצון להשיג.

וטיפ לסיום: ברגע שתפסיקו לצוד ולחפש, ופשוט תהיו מי שאתם - תוכלו להכיר בצורה חופשית ואמיתית הרבה יותר.
יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

יואב ברנזון הוא מומחה לתכנות תת-המודע. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה