התמודדות עם לחץ - 3 דרכים פשוטות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

התמודדות עם לחץ - 3 דרכים פשוטות 

מאת   11/07/2008 |  נצפה 12367 פעמים

התמודדות עם מצבי לחץ היא משימה קשה. זה קורה לכולנו אבל רק מעטים יודעים שניתן להתגבר על מצבי לחץ קלים באמצעות מספר טכניקות פשוטות.
הדבר הראשון שיש לנסות הוא נשימות עמוקות:עצמו את העיניים ושאפו אוויר לאט לאט. זה קשה בהתחלה אבל נעשה קל יותר בהמשך. שאפו אוויר לריאות לאט לאט. הרגישו איך כל טיפת אויר עוברת את השפתיים ונכנסת לריאות. החזיקו את האוויר בריאות לפחות 5 שניות ואז הוציאו אותו לאט לאט כאשר אתם נותנים תשומת לב מלאה לכל הנשיפה. חיזרו על הפעולה במשך מספר דקות עד שתרגישו איך הלחץ מתפוגג.

טכניקה שנייה שניתן לנסות היא מוזיקה. מוזיקה גורמת לנו להרגע בלי שנרגיש. ניתן להאזין לכל מוזיקה שאתם אוהבים. אם אתם מרגישים טוב עם זה - התנועעו עם המוזיקה. גם אם אתם לא מתנועעים - נסו להרגיש את המוזיקה מבפנים. השתדלו לא להתרכז במילות השירים אלא במוזיקה עצמה. לאלה שבאמת רוצים להירגע - יש דיסקים מיוחדים (ניתן להשיג בהרבה אתרים וגם באתר הייעוץ הישראלי - קישור למטה) המיועדים לעזור בהקלת לחץ. הדיסקים הללו מכילים צלילים מיוחדים המשפיעים על המוח ישירות וגורמים לו להיכנס למצב של רגיעה. למעשה האפקט שלהם הוא כמו מדיטציה. אפשר להשתמש בדיסקים הללו בכל מצב לחוץ למשל לפני בחינה חשובה או ראיון עבודה. למעשה, אפשר להעביר את המוזיקה לנגן MP3 ולקחת אותה לכל מקום!

ישנה דרך נוספת למי שנמצא בבית - מקלחת. שימו לב שכתבתי מקלחת ולא אמבטיה. הסיבה לכך היא שזרימת המים במקלחת גורמת ליצירת יונים חיוביים באוויר. מחקרים מראים שיונים חיוביים משפיעים לטובה על מצב הרוח לכן אם אמבטיה עושה לכם את זה, זה בסדר אבל אחרי האמבטיה, נסו גם מקלחת עם מים זורמים. למים הזורמים יש גם אפקט של עיסוי המשפיע לטובה על כל הגוף. גם לכך יש שימושים רפואיים - הידרותרפיה - טיפול בעזרת זרמי מים. בקישור למטה תוכלו למצאוא גם שאלון לבחינת הלחץ שלכם.
מנהל אתר הייעוץ הישראלי:
http://www.letstalk.co.il
שאלון לבחינת רמת הלחץ: http://www.letstalk.co.il/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=133&Itemid=7
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה