לא יחול שינוי במתווה של הסכם המים המגדיר את מחיר המים לחקלאות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לא יחול שינוי במתווה של הסכם המים המגדיר את מחיר המים לחקלאות 

מאת   11/07/2008 |  נצפה 3026 פעמים
רכז תחום המים בהתאחדות חקלאי ישראל, יורם תמרי:

מצב משק המים בישראל גרוע ועל כולם לחסוך במים ככל האפשר, אבל מצד שני אסור להכנס להיסטריה, כך אומר רכז תחום המים בהתאחדות חקלאי ישראל, יורם תמרי. הנתונים על כך שמשבר כזה לא ידענו בשמונים השנים האחרונות אינם מדויקים. משברי המים בשנת 1991 ו-1999 היו קשים עוד יותר, הודות למסעות ההסברה כולם חסכו באותם שנים בצריכת המים והשנים ברוכות הגשמים שבאו בעקבותיהם מילאו את המאגרים.

תמרי הדגיש שכמו בכל השנים בהם יש מצוקת מים, החקלאים הם הראשונים שמשלמים את מחיר הקיצוץ במכסותיהם. במצבים כאלו אין מנוס מקיצוץ במים, אך קיצוצים מוגזמים עלולים לגרום לנזקים ארוכי טווח בחקלאות. אנו מברכים על הודעת נציב המים שלא יהיה השנה קיצוץ נוסף בחקלאות, מעבר לזה שכבר נקבע, שהוא קשה מאוד ליישום.

חובתה של הממשלה לפצות את החקלאים על הנזקים הכלכליים הנגרמים להם בשל המחיר שהם משלמים כתוצאה מהמחסור במים, מעל ומעבר לכל מגזר אחר, אומר תמרי. רק פיצוי הוגן יבטיח שיתוף פעולה מלא של כל החקלאים בגזירות הקיצוץ.

תמרי הדגיש שהממשלה והתאחדות חקלאי ישראל חתומים על הסכם המים, שמגדיר את מחיר המים לחקלאות ולא תהיה שום סטיה מהמסלול שנקבע בו. על פי ההסכם, מחיר המים לחקלאות מתייקר בצורה הדרגתית והתמורה לייקור מועברת לחקלאים להכנסת טכנולוגיות המצמצמות את צריכת המים בחקלאות.
אתר התאחדות חקלאי ישראל: www.iff.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה