נהיד פרהנגיאן ואח' נ' ממשלת ישראל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נהיד פרהנגיאן ואח' נ' ממשלת ישראל 

מאת   08/07/2008 |  נצפה 1756 פעמים
בג"צ 5856/08, נהיד פרהנגיאן ואח' נ' ממשלת ישראל

כב' השופטים: ד' ביניש, א' ריבלין, ס' ג'ובראן


06.07.2008העובדות:
1. מדובר בבקשת העותרים כי ממשלת ישראל תימנע ממסירת מידע כלשהו אודות גורלם של ארבעה דיפלומטים איראניים אשר נעלמו בלבנון בחודש יולי 1982, במסגרת עסקת חליפין עם ארגון החיזבאללה להחזרת אלדד רגב ואהוד גולדווסר וזאת עד אשר יובטח כי בתמורה למידע זה יתקבל מידע אמין ביחס לגורלם של 12 יהודים איראניים, יקיריהם של העותרים, אשר נעלמו באיראן בדרכם לעלות ארצה.

ההכרעה:
1. אין ספק כי מדובר בפרשה כאובה ביותר, אשר אין לזנוח את המאמצים להביא לפתרונה.
2. אף על פי כן, אין בידי ביהמ"ש להיענות לדרישת העותרים ולהתערב בהחלטת הממשלה נשוא העתירה.

3. הטעם העיקרי לכך הינו שענייניה המדיניים ויחסי החוץ של המדינה מופקדים על-פי מהותם בידי הממשלה, והיא הגוף המתאים לעסוק בהם ולנהלם על פי סמכויותיה ותחום תפקידיה.

4. בית משפט זה אינו נוהג להתערב בשיקול דעתה של הרשות המבצעת בעניינים הקשורים במדיניות הממשלה, ובמיוחד בעניינים הנוגעים ליחסי החוץ של המדינה, אלא בנסיבות חריגות ביותר.

5. מדובר בהחלטה בדבר עריכת הסכם מן הסוג שבו מעורבים שיקולים ואינטרסים שונים ומורכבים, אשר מרביתם במישור המדיני והביטחוני.

6. בעריכת האיזון בין השיקולים השונים מסור למשיבה שיקול דעת רחב, ובענייננו לא הוכח כי חרגה היא ממתחם שיקול הדעת המסור לה בעניינים מסוג זה.
7. העתירה נדחית.
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה