דיאטה ובחירה נבונה של מתכונים ותפריט
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דיאטה ובחירה נבונה של מתכונים ותפריט 

מאת   08/07/2008 |  נצפה 3507 פעמים

בזמן דיאטה מומלץ למצוא שיטה הדוגלת בתפריט אוכל מגוון – אחת הסיבות העיקריות היא המורל. כאשר אדם זן אוכל מגוון, הוא מרוצה יותר נפשית ובנוסף התגובה הטבעית של הגוף היא חיובית – הרי אדם אמור לאכול תפריט מגוון ולא לאכול זן בודד של מזון לאורך תקופה ארוכה.

בהמשך לכן -  דיאטה בה אוכלים מאכל בודד לאורך זמן בריאה פחות ויעילה פחות. אם הגעתם לנקודה בה החלטתם לעשות דיאטה בעלת תפריט מגוון – עליכם להחליט איזו דיאטה אתם עושים ואיך אתם מעשירים אותה בדרכים מקוריות ובריאות.

אחת הדיאטות המוכרות והמוכחות היא דיאטה בתוכנית ההרזיה של 'שומרי משקל' הדוגלת ב"שיטת הנקודות". דרך אחת היא להירשם וללכת על פי הדרכה של שומרי משקל (מה שמומלץ בהחלט מאחר וקבוצת התמיכה העקבית היא לעיתים חלק מרכזי בהצלחה בדיאטה ושמירה על משקל אחיד ויציב לאורך זמן, אבל זהו כבר נושא אחר לשיחה), דרך אחרת היא ללכת על שיטת הנקודות באופן עצמאי – ואז תתקלו בהתלבטות: נרשמתם, האם ללכת ע"פ תוכנית המתכונים שלהם? ללכת לפי השיטה אבל ללא מתכונים? או שבכלל נרשמתם בשביל קבוצת התמיכה ויחסי האנוש?

אם לא נרשמתם והלכתם על התוכנית באופן עצמאי, עדיין עלולה להיות דילמה: תפריט מפריטים מגוונים אך בסיסיים, כגון ארוחות חלביות על בסיס פשוט: לחם, גבינות, פירות וירקות. או ארוחה בשרית פשוטה של מנת בשר, פירה וירקות מבושלים.
אפשרות נוספת היא גיוון יום יומי בצורה של אלתור מאכלים מגוונים וערבוב רכיבי מזון בסיסיים תוך כדי ספריה ומעקב  מדוייק אחר ה"נקודות".

האפשרות האחרונה היא המעניינת והבטוחה יותר: מתכונים. ישנם מתכונים רבים באינטרנט, ספרי מתכונים (כגון "רות סירקיס", מומחים קולינריים אחרים או שפים למיניהם) או האפשרות הקלאסית וחוסכת הזמן למציאת מתכונים טובים ומדוייקים מבחינת ספירת הנקודות: אתרי מתכונים המותאמים לשיטת הנקודות, כגון אתר המתכונים המורחב של "שומרי משקל" המכיל גם ארכיון מתכונים ומתעדכן במתכונים חדשים העוזרים לגוון במזון ולסדר תוכנית מתכונים פשוטה אשר עוזרת להקפיד על ספירת נקודות נכונה. בחירה זו חשובה בדרך אל הרזיה מדוייקת בעלת תפריט מזון רחב.

הכותב ממליץ על דיאטה מבית שומרי משקל ועל אתר מתכוני ה"נקודות" שלהם.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה