מכירות ? זה מפחיד אותי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מכירות ? זה מפחיד אותי 

מאת   20/06/2008 |  נצפה 3229 פעמים
ללכת עם הפחד

אצל הרבה אנשי מכירות ההתייחסות למקצוע היא כאל משהו זמני שהם עושים בין לבין, עבודה שנפלה עליהם, והם שם בליית ברירה. לא מצוי שבחור או בחורה שסיימו צבא ומתכננים כרגע את החיים קדימה. ישאלו את עצמם מה כדאי לי ללמוד באוניברסיטה - איזו קריירה אני רוצה? רפואה - - אני לא בעניין של דם. עו"ד - - זה מסובך מדי... אולי... איש מכירות? J זה לא נמצא ברשימה הזאת. בדרך כלל עובדים במכירות כי שם לא צריך תעודה או תואר, יש ביקוש רב (התחלופה מטורפת), ההכשרה על חשבון החברה ועושים מספיק כסף כדי לממן את הלימודים או לסגור את החובות. בקיצור זאת לא בדיוק עבודה מועדפת.
הרבה זמן עסקתי במחשבה איך זה שיש כל כך הרבה מובטלים (כן גם כאלו שבאמת מחפשים עבודה) מצד אחד וכל כך הרבה הצעות עבודה בתחום המכירות מצד שני, כשבהרבה מקרים לא צריך ניסיון קודם וההכשרה נעשית בחברה, ובכל זאת זה לא מקזז את זה, גיליתי להפתעתי שאנשים מעדיפים להישאר מובטלים ולא להגיש מועמדות לתפקיד של איש מכירות, ושוב שאלתי את עצמי למה.
ובאמת כל זה למה - למה אנשים נמנעים מלנסות עבודה במכירות או מתייחסים באופן שלילי למקצוע הזה?
והסיבה שאפיינתי היא - פחד. ליתר דיוק סט שלם של פחדים.
פחד ממה? בעצם, ממה לא - פחד תדמית, פחד לשמוע לא, פחד דחייה, פחד מכישלון, אפילו פחד מהצלחה, פחד מחוסר בטחון כלכלי, פחד מאחריות מידית לתוצאות. אלו הם חלק מרשימה ארוכה. אין ספק שהמקצוע הזה פורט על הרבה עצבים חשופים ורגישים של בן אדם ממוצע, ומספק כר רחב של התנסויות אל מול נקודות חולשה מצויות רבות אצל כל אחד מאיתנו. כל אלו הן סיבות מספיק טובות לאנשים כדי להימנע מלהיכנס למקצוע. ואלו הן אותן סיבות שמונעות הצלחות, מפריעות ומעכבות אנשים שכבר בתוך התחום. מה שמדהים הוא שדווקא בגלל זה אני טוען שהמקצוע הזה הוא הסדנא הכי טובה ואפקטיבית להתפתחות אישית, המספקת מספיק חומר לעבוד עליו כדי ליצור צמיחה והעצמה שלי כבן אדם, לספק חוויות רוחניות ממש של התעלות וגדילה, ובקיצור האוניברסיטה של החיים הפקולטה למדעי ההצלחה הטובה והחזקה ביותר.
הדבר הנהדר הוא, שהשתלמות בפקולטה הזו, שהרווח בה ניכר ונוגע בכל מישור בחיים, הוא לא רק ללא עלות, אלה גם הזדמנות נהדרת לעשות כסף לגמרי לא רע. כל מה שצריך לדעת כדי להיות בוגר הפקולטה הזו ובהצטיינות זה להבין איזה פחדים מפעילים אותי, להכיר אותם וללמוד ללכת איתם הלאה, ואם מבינים את הפחד, אפשר תאמינו או לא להפוך את הפחד לגורם הנעה ואפילו למנוף להצלחה. אם נשים לב נגלה שבעברית אם קוראים את המילה, פחד, הפוך אכן יוצא לנו....דחף !
וכך את כל רשימת הפחדים שציינתי ניתן להפוך מנקודות חולשה לחוזקות, וכן להזדמנויות לצמיחה ולהעצמה.
אבי עידן, מפתח הסדנה ומחבר הספר "לסגור ולחייך" פילוסוף ההצלחה במכירות מהמרתקים שניתן לשמוע, מקיים הרצאות סדנאות וסמינרים בנושא הבחירה בהצלחה במכירות, ואומנות המכירה.
http://www.aviidan.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה