טיפ - מס (טיפים קטנים ביחס למיסים גדולים) הכל אודות הקמת חברה בחוץ לארץ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפ - מס (טיפים קטנים ביחס למיסים גדולים) הכל אודות הקמת חברה בחוץ לארץ 

מאת   15/12/2005 |  נצפה 3449 פעמים
· הכנסות מניהול תיק השקעות בחברת Off shore בח-ן בנק בחו"ל פטורות ממס בין שהינן רווח הון ממכירת אג"ח או מכירת מניות ובין שהינן ריבית פאסיבית שנצטברה בחו"ל.
· להקים חברה בחו"ל עולה בין 700 $ ל- 5000 $ תלוי היכן מוקמת החברה וכמה מתווכים עוסקים בהקמתה. המקומות הזולים ביותר בעולם להקמת חברות off shore הינם האיים הקאריביים I.BV , ובאהאמס. רצוי להקים את החברה כך שמניותיה יוחזקו על-ידי נאמן מסוג nominee , שכפוף להוראות מיסי החברה בישראל. חברה בחו"ל ניתן להקים באופן חוקי על-ידי כל אזרח או תושב מדינת ישראל מאז הליברליזציה במאי 98. רצוי להחזיק בנכסים בחו"ל דרך חברה זרה המיוסדת בחו"ל אשר מניותיה מוחזקות ב"נאמנות בלתי ניתנת לביטול" לטובת נהנה ישראלי, ילדיו ואחריהם נכדיו.
· דרך זו מבטיחה, לפי המקובל במדינות נאורות את הפטור להכנסות פאסיביות (ריבית, דיבידנד) או הכנסות הוניות (ממכירת מניות או מכירת אג"ח) של התאגיד הזר. כך גם אם תעבור הרפורמה הצפויה במס, על-פי מתכונת ועדת בן בסט, או אפילו כהצעת נמ"ה לפיה תהיה הרמת מסך ומיסוי על בעלי מניות בגין חברות נשלטות ע"י תושבי ישראל (.C.F.C). הגנה של נאמנות בלתי ניתנת לביטול (בלעז Irrevocable trust) מפני מיסוי כאמור נקלטה גם בדין האמריקאי והאנגלי.
· ולבסוף, היתרון הגדול לגבי חשבון בנק בחו"ל נעוץ בעובדה כי ריבית בחשבון פטורה ממס בישראל. הדבר מנוצל מאז שנת 98 להגדלת החסכון ותשואת המס על פקדונות בחו"ל.
· לכל בנק בישראל יש גם סניף בחו"ל, שאלו את מנהל הסניף שלכם...


אברהם אלתר, עו"ד avi@altertax.co.il
ורו"ח דניאל דורון
משרד דר' א. אלתר ושות' עורכי דין http://www.altertax.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה